Wpis z mikrobloga

#elektryka #elektroda #samochody #kamerasamochodowa #pomocy #jaktojest #niewiemcorobie #gownowpis

Mirki!!! I Mirebelle pewnie też...

Słowo się rzekło powiedziałem mojemu różowemu że sam własnoręcznie spróbuje swoich sił (bo ja nic nie potrafię sam...) I zamontuje sobie kamerkę do samochodu. Ale nie byle jak tylko tak pełna profeska, kable przez podsufitkę, bokiem i do skrzynki bezpieczników. Tam mam zamontować rozgałęźnik bezpiecznika + dodatkowe wejście na zapalniczkę, do którego będę mógł podłączyć sobie kamerkę na stałe. Tylko że ja nie mam zielonego pojęcia o kablach, bezpiecznikach i prądzie... Jak ja mam to zrobić żeby wyjść na bohatera w swoim aucie? POMOCY!!! Nawet nie wiem jak powinienem włożyć ten kabel od gniazda zapalniczki do tego rozgałęźnika, który? Czerwony? A jego tam trzeba przylutować? Czy włożyć i zakleić taśmą izolacyjną?!
Barto_ - #elektryka #elektroda #samochody #kamerasamochodowa #pomocy #jaktojest #niew...

źródło: comment_lr5pec7sF8afegb3jABtICtWKNVG1Q5z.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
czerwony przewód powinien być połaczony z środkowym pinem w zł. zapalniczki. biały z tym cylindrem.
jęsli tak jest to;

przewód czerwony złacza zapalniczki, który podłączasz do bezpiecznika, biały podpinasz do masy.
@Barto_:
  • Odpowiedz
@Barto_: wydaje mi się że ten bezpiecznik z kabelkami wkładasz w miejsce bezpiecznika zapalniczki, podlączasz to do tego co masz po prawej na obrazku, ot technika.
  • Odpowiedz
@Barto_: jaki samochód? może są jakieś proste myki na podłączenie?

w sumie to ten bezpiecznik to chyba sobie odpuść.

i tak musisz rozebraćczęść samochodu, więć poszukaj kabli które idą do zapalniczki lub radia -
tych które dają napięcie po włączeniu zapłonu
kup "szybkozłączka konektor izolowany" i wepnij się swoim nowym gniazdem w te kable.

przy tym swoim bezpieczniczku i tak masz tylko jeden kabel, więc będziesz musiał szukać masy i się
  • Odpowiedz
#!$%@? śmieszki! ( ͡º ͜ʖ͡º) Poradzę sobie jakoś! Potrzebuje tylko informacji w jaki sposób ten czerwony kabel od gniazfa zapalniczki ma się trzymać w tym niebieskim wejściu od rozgałęźnika!
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@laza czyli mam to niebieskie wypieprzyć? wygląda na potrzebne... tzn. to jest na końcu ściśnięte i w środku jest jak by jakieś wejście...
  • Odpowiedz
@Barto_: to na końcu to jest "szybkozłączka: utnij to - połącz ten kabel z czerwonym od gniazdka - najlepiej zalutować, ale jak dobrze skręcisz to też będzie się trzymać - i dobrze zaizoluj połączenie

biały od gniazdka podłącz do masy samochodu - albo szukaj masy po kablach, albo przyczep ten kabel jakoś pod śrubę nadwozia - ma mieć dobre podłączenie z budą.

jak nie będzie działało od razu, to wsadź ten
  • Odpowiedz
@Barto_: bo to niby dodatkowe zabezpieczenie. ja jak coś dorzucam drobnego (czy to jakieś usb na stałe, czy światła dzienne ledowe), to wpinam się w obwód radia lub zapalniczki - jak masz radio aftermarketowe,to dosyć łatwo to zrobić, bo wyciągam je i mam wszystkie kable których potrzebuję na wierzchu. i tak muszę się gdzieś masą wpiąć, więc od razu ciągnę dwa i zasilam się z jednego miejsca.
wpinam się w dwa
s.....e - @Barto_: bo to niby dodatkowe zabezpieczenie. ja jak coś dorzucam drobnego ...

źródło: comment_EStRvkvHVKC4OnKnbrHajj4mNouMXMg5.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Barto_: Ja u siebie coś takiego zrobiłem, tylko że zamiast gniazda zapalniczki wsadziłem przetwornicę USB, która przetwarza prąd na 5V na wyjściu, i do tego kabel USB z kamery

Ogólnie wybierz sobie bezpiecznik który daje prąd po zapłonie.. wstaw ten rozgałęznik. Czerwony z gniazda zapalniczki wkładasz do tego rozgałężnika i zaciskasz mega mocno kombinerkami. Biały z gniazda zapalniczki do masy. Czyli coś metalowego w aucie co ma styk z karoserią.. i
  • Odpowiedz