Wpis z mikrobloga

Jak zawsze trwa odwieczna dyskusja : kilka tysięcy vs kilka osób.

Relacja z Wrocławia w wykonaniu @rineo:

ludzie (na wrocławskim rynku) byli tylko po stronie pręgierza

od lego po przejście

Najpierw było na czerwono, a potem się zagęścili i było na niebiesko. ~15k (uczesników wg rineo)


Zebrałem te dane (kiedy tłum był zagęszczony) i wrzuciłem w Google maps

Powierzchnia niebieskiego obszaru to ponad 6900 m^

Wg ustawy o imprezach masowych, przelicznik wynosi około 2 osoby na 1m^

Także wg tego przelicznika byłoby ponad 13 000 osób w szczytowym momencie, ciasno pościskanych we Wrocławiu.

I przypominam, to w większości mieszkańcy Wrocławia, nikt ich nie zwoził autobusami. Że to środek tygodnia, środek lata, gdzie ludzie do pracy chodzą, wyjeżdżają na wakacje.

Dla porównania, podczas ostatniej miesięcznicy smoleńskiej, gdzie już od 30 dni wiadomo gdzie i kiedy się odbędzie, zwolenników naczelnika było około 2000, przy czym osłaniało ich 2300 policjantów.

DW @Grandek @to_juz_przesada

#neuropa #wroclaw #polityka #zamachlipcowy #sadnajwyzszy
Goofas - Jak zawsze trwa odwieczna dyskusja : kilka tysięcy vs kilka osób.

Relacja...

źródło: comment_KkvJFY3IB2l9cBITswBEFMY5d6chujz5.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Goofas: Dzięki Mirku za dobrą robotę ( ͡° ͜ʖ ͡°) W razie czego służę swoją relacją z Wwy - pod Pałacem ludzie z jednej strony od wysokości mniej więcej Ojczystej Czystej (po drodze skwerek przy Prokuratorze Regionalnej wypełniony tłumem), a od drugiej od mniej więcej bramy wejściowej UW. Ulice dojazdowe do Pałacu (Ossolińskich, parkingoplac między Hotelem Europejskim i Domem bez Kantów) też wypełnione ludźmi, jednak nie
  • Odpowiedz
@Goofas: 0,5 metra kwadratowego to powierzchnia odowiadająca szerokości ramion człowieka plus około 20-30 cm przestrzeni. W praktyce to tłum na tyle rzadki że można spokojnie przez niego przejść oraz w razie przewrócenia się mieć wystarczająco dużo miejsca by leżeć na podłodze. Na zdjęciach @rineo widać że tłum jest znacznie bardziej ubity (jest go więcej niż dwie osoby na metr kwadrat), czyli mogło być ich tam znacznie więcej niż te
  • Odpowiedz
Że to środek tygodnia, środek lata, gdzie ludzie do pracy chodzą, wyjeżdżają na wakacje.


@Goofas: Za to jest ciepło i ludzie często wychodzą z domu. Zimą słyszałem tłumaczenia, że mało ludzi, bo zimno, a przed świętami, że mało bo święta ;) Zawsze jest dobry moment by wytłumaczyć, że frekwencja byłaby wyższa gdyby...

W Warszawie było dużo mniej ludzi niż podczas największych marszów KODu.
  • Odpowiedz
@rebel101: aż takiego ścisku nie było. Faktycznie trudno było się przepchnąć w okolicach Pręgierza, mniej więcej od Oławskiej do Kurzego Targu - nawet w relacji to opisałem: nie zrobię zdjęć w stronę Świdnickiej bo nie mam jak przejść. Dalej od Pręgierza też stał tłum taki, co jak się przechodzi to trzeba lawirować i "przepraszam, przepraszam" co krok :) Za to w przeciwieństwie do poprzednich dni, ludzie zmuszeni byli stać
  • Odpowiedz
@mikelson22: Mniej, bo KOD i niestety c-----a opozycja dokonały skutecznej inflacji pojęć wykrzykując hasła o likwidacji demokracji już dwa lata temu. Zwykły normik oglądający Trudne Sprawy siedzi sobie dziś przez telewizorem i myśli sobie 'Dwa lata już wprowadzają tę dyktaturę, a ja nadal tego nie odczuwam' i olewa dalej temat, bo przecież 500+ ląduje co miesiąc w kieszeni, podwyżki cen benzyny nie będzie, a może nawet 100-200 zeta podwyżki w
  • Odpowiedz
@Goofas: porazka analiza centrum turystycznego miasta w sezonie slynnego ze swoich licznych knajp, klubow i bogatego nocnego zycia szczegolnie w tak cieple dni jak ostatnio. Kodziarze jestescie zalosni!
martinosx - @Goofas: porazka analiza centrum turystycznego miasta w sezonie slynnego ...
  • Odpowiedz
Zresztą, to czy było 13 czy 15 tysięcy nie ma większego znaczenia. Znaczenie ma to, że nie tylko z dnia na dzień frekwencja zdecydowanie rośnie, ale też przychodzi coraz więcej młodych, co demontuje propagandowy przekaz "protestują świnie oderwane od koryta oraz ubecy z dziećmi


@rineo: A najważniejsze jest to jaki procent aktualnie protestujących głosowało na PiS w wyborach w 2015 roku. Na proteście może być i pół miliona ludzi (w
  • Odpowiedz