Wpis z mikrobloga

Ja to tu tylko zostawię:

Minęliśmy słynną restaurację i udaliśmy się do koreańskiej restauracji tuż za nią. To ulubione miejsce oficera. Co najmniej dwa razy spotkał się ze mną i innymi osobami w pasażu knajp przy Operze Narodowej. Od razu przeszedł do rozmowy.

– Masz tu masz sprawę biegłego. (…) Bezprawnie zwolnionego po 40-latach, prokuratura to umorzyła. Ja nie lubię tej prezes Sądu [Małgorzaty Kluziak – Prezes Sądu Okręgowego w Warszawie] to kretynka. (…) Daje Ci te dokumenty. Chciałbym, żebyś napisał coś bardzo negatywnego o tej prezesce, że układy... Fajnie byłoby tak, że prokuratura nie chce podjąć sprawy. Dlatego, że wiesz…

- No tu chodzi o Prezes Sądu – wtrąciłem.

- Tak! Wiesz, że są głosy, że ludzie wylatują z pracy po 50 latach stażu pracy. Wszystko to jest ten…Tu jest wszystko, to prokurator mi przesłał z nadrzędnej prokuratury [nadrzędnej nad Prokuraturą Rejonową Warszawa-Wola w Warszawie]. (…) Tu Ci dam wolną rękę na zasadzie takiej, żeby było napisane (…), że układy wiesz sędziowskie – prokuratorskie.

Nie były to jedyne dokumenty z toczących się postępowań, które przekazał mi oficer SKW.

Natychmiast zrozumiałem skąd może brać się zainteresowanie SKW Sądem Okręgowym w Warszawie. Mniejsza o nagonkę na sądy. Szef MON – Antoni Macierewicz był stroną w kilku postępowaniach przed tym właśnie sądem. Gnębienie Prezes Sądu nie tylko wpisuje się w obowiązującą linię polityczną, może też być formą wykazania się młodego oficera. Nadawany temat mógł być też przejawem prywaty dla kogoś z otoczenia oficera.


https://www.wykop.pl/link/3836807/przychodzi-skw-do-gazety-finansowej/ - wypoknij

#neuropa #polityka #mikroreklama #media #skw #niemoje
  • 13
  • Odpowiedz
Wołam zainteresowanych (205) z list Nie ma żadnej neuropy., anty-antywolnościowa, Tramwaj
Możesz zapisać/wypisać się klikając na nazwę listy.

Dodatek wspierany przez Cebula.Online

Masz problem z działaniem listy? A może pytanie? Pisz do IrvinTalvanen

! @k1fl0w @motorniczy @vrah_ @kyloe @Clear @Kempes @Lukardio @tomyclik @pk347 @JanuszKek @Jade @daj_pan_spokoj @Dziki_wieprz @tony_soprano @falszywy_prosty_pasek @OldFuckinPyroRex @glosnik @sayan @Wykoppeel1230 @miki4ever
  • Odpowiedz