Wpis z mikrobloga

Miejscowości takie jak #smigiel i #gostyn to jakiś rak.
Idź pan w #!$%@? z tymi jednokierunkowymi.
Prawie wszystkie ulice są jednokierunkowe, żeby wyjechać z tych miast to trzeba się namęczyć, szczególnie, że nagle z dupy z jednokierunkowej robi się dwukierunkowa a potem z powrotem jednokierunkowa...

#zalesie
  • 12
@Gothagami: Nie wiem jak Śmigiel ale dużo po Gostyniu kiedyś jeździłem i w pełni się zgadzam - to jest dramat. Jak coś przeoczysz to musisz wykonać rundę honorową przez całe miasto jpd... Fotoradar na wlocie to już przemilczę.
@Moty: No to Śmigiel ma tak samo, przeoczysz jeden znak i od początku przez całe miasto, czy raczej miasteczko, bo na szczęście Śmigiel nie jest duży. Ostatnio jak wyjeżdżałam to 3 razy przejeżdżałam przez rynek... a co śmieszniejsze: Droga główna do Śmigla jest też jednokierunkową, więc jak chcesz stamtąd wyjechać to samymi bocznymi musisz jechać, bo żadna główna nie jest w tą stronę, w którą byś chciał :/
@Gothagami: Chyba wszystkie te miasta i miasteczka w tej okolicy to jazda lvl hard. Kościan przy rynku podobnie, jednokierunkowe, wąskie uliczki. Leszno nie takie złe ale tam zdawałem prawko więc w sumie to na pamięć znam (niestety) ( ͡° ͜ʖ ͡°). W Gostyniu nie mieli czasem obwodnicy robić?
@Moty: Też w Lesznie zdawałam :p ale tam nie jest źle szczególnie, że rzadko kiedy dojeżdża się do samego rynku, gorsze są te dwie krzyżówki przy Narutowicza, ale w zasadzie ich forma bardziej przeraża niż sam przejazd przez nie, bo są logiczne wbrew pozorom :p

Przez Kościan przejeżdżałam z nawigacją i to tylko końcówką Kościana, bo na Poznańską jechałam, więc z centrum mnie nawet nie było :)

Oj, nie wiem, być
@Gothagami: Ja tam w sumie rzadko teraz jeżdżę (pochodzę z powiatu Kościańskiego) ale w Gostyniu i Lesznie uczyłem się jeździć parę lat temu. Pytam o tę obwodnicę Gostynia bo zapowiadali już z 5 lat temu ( ͡° ͜ʖ ͡°). Ta S5 to fajna sprawa, skróciła drogę z Wrocławia do Leszna o dobre 30 minut (a na razie jest bodajże do Rawicza?). Aż mi się zachciało odwiedzić rodzinne
@Moty: Tak, do Rawicza :) no więc właśnie, nie mogę się doczekać, bo to się idealnie skomponuje z moim wyjazdem stąd :p

Ja lubię Leszno, ładne miasteczko, ale wieczorem nie ma co w nim robić jeśli nie jest się zainteresowanym wydawaniem pieniędzy na alkohol i narkotyki :/

Od Gostynia mieszkam na tyle daleko (na szczęście), że nie wiem kiedy będzie obwodnica i czy w ogóle będzie :p
To wpadaj, robię dzisiaj
@Gothagami #gostyn tutaj :) Kiedyś jak #!$%@? ten szajs z jednokierunkowowymi to chcieli też tak porobić na moim osiedlu - już nawet znaki stały, zaklejone czarną folią, a ludzie je #!$%@? z ziemi i #!$%@?, nie ma jednokierunkowych, jakoś tak to było :) Ogólnie o ile się nie mylę to jakiś mundry inżynier z Poznania to wymyślił. A średnio raz na dwa lata teraz odwalają jakieś zmiany, także ten ;) Generalnie kwestia
@OperatorHydrolokator: To mogli jeszcze się zbuntować przeciw całej reszcie jednokierunkowych xD

czasami odnoszę wrażenie, że Gostyń i Śmigiel to takie miasta z zasiekami do środka, żeby nikt z nich nie uciekł xD szczególnie jeśli chodzi o ułożenie tych jednokierunkowych.
Jak ktoś tam mieszka i ogarnia to spoko, ale jak ktoś jest tam pierwszy raz to wjeżdżając do miasta raz będzie przejeżdżał przez nie 3 razy xD
@Gothagami no tak, to jest prawda dla przyjezdnych to jest mało ciekawe. Moje cool story: kilka lat temu wracaliśmy ze ślunska (chyba z koncertu Metalliki) do Poznania. Lecieliśmy przez Gostyń, 2 samochody - w pierwszym ja jako kierowca. No i wpadamy do Gostynia, ja cisnę prosto a kierowca z samochodu za mną telefon do łapy, dzwoni do mnie: ej ej, #!$%@?łeś, gdzie ty jedziesz, przeca na rondzie trza odbić :o Ja: kolego
@Moty objazd objazd. Wiesz o 3 w nocy przejazd przez środek miasta i tak wychodzi lepiej niż jechanie "po znakach" dookoła. Tym bardziej, że akurat w tym konkretnym przypadku jadąc przez miasto cały czas lecisz główną drogą, i na samym końcu masz ustąp pierwszeństwa. No ale o tej 3 w nocy to nie ma nawet za bardzo komu ;p