Wpis z mikrobloga

#doctorwho #drwho

a co tam, ja też się wypowiem ;p

No cóż, zaskoczony rolą kobiety jestem dość mocno, początkowo nawet zszokowany, ale teraz wierzę, że będzie git. Już dziś ktoś pisał, że kobieta z charakterem dziesiątego i jedenastego mogłaby stworzyć niesamowitą kreację, z czym się zgodzę. Chętnie zobaczyłbym w niej wiele takich stereotypowych kobiecych cech, które mogłyby stać się pretekstem do napisania postaci w sposób nieco weselszy, podobny do jedenastego - Smitha.

Wyboru kobiety na Doktora też nie odbieram, jako wyraz politycznej poprawności, nasilającej się szczególnie w ostatnim sezonie. O możliwości występu kobiety w tej roli fani spekulowali chyba nawet kilka regeneracji temu. Nie sądziłem, że rzeczywiście kiedyś do tego dojdzie, ale tym bardziej propsy dla twórców, bo się w końcu na to zdecydowali.

Aktorki nie znam, nie wiem na co ją stać, ale bardzo liczę na to, że to dobra zmiana dla serialu (chociaż oby jednorazowa! nie chciałbym widzieć kobiety w roli Doktora przez kilka regeneracji). To będzie bardzo ciekawy eksperyment :) A i dzięki tej wiadomości z ogromnym zaciekawieniem czekam na odcinek świąteczny i nowy sezon! :D
  • 4
@CommanderStrax: mam szczerą nadzieję że nie będą robić stereotypowych zachowań bo to jest tanie jak cholera i pokazuje że ktoś nie ma pomysłu na postać. Raczej liczę na bycie Doktorem w tym Doktorowym stylu i nie zwracanie uwagi na płeć. Zresztą płciowość Doktora miała jakiś sens tylko w momentach śmiesznych crushy jego towarzyszek.