Wpis z mikrobloga

Dzięki wykopowi dowiedziałem się, że inżynier to obciach, magister to obciach, licencjat to obciach, kierunki techniczne to strata czasu, tylko jako hobby rozwijać. Kierunki humanistyczne to strata czasu i obciach, tylko McDonald's po tym. Dzienne studia nie, bo to balowanie i strata czasu. Zaoczne studia nie, bo nic się nie nauczysz. I ogólnie nie warto, nawet po ten #!$%@? papierek xD

#studbaza
  • 59
  • Odpowiedz
@the_white_crystal: ale to nie tylko #studbaza dotyczy. Na wypoku ogólnie panuje zwyczaj dezawuowania każdej możliwej kwestii. Czego by ktoś nie zdał, czego sobie nie kupił, czego nie zrobił, czego się nie nauczył, gdzie by nie pracował, według wypoków wszystko jest bez sensu.
  • Odpowiedz
@the_white_crystal: na wykopie ogólnie panuje wszelkiego rodzaju pogarda dla studiów poczynając od wklejenia komiksu dema z humorem studenckim jak tylko ktoś się ośmieli stwierdzić, że jest mu ciężko na studiach, kończąc na tworzeniu teorii, że studia w Polsce gówno dają i lepiej spędzić ten czas na własnej rzemieślniczej pracy xDDD
  • Odpowiedz
@KwadratowyPomidor2: oczywiście, że to jest rak raków. Powiem Ci więcej, wiele studentów też tak uważa. Osoby, które tak piszą to tylko pewna grupa leserów, którzy studiują, bo nie mają zbytnio co robić, albo rodzice ich zmusili. Bardziej chodziło mi o to, że ten obrazek jest wklejany dla sztuki bez żadnych podstaw ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • Odpowiedz
a najlepsze jest to, że zawsze gadanie typu "#!$%@?ć studia" albo "mój kolega po zawodówce to zarabia ...", a jak przychodzi co do czego, i jakiś maturzysta pyta co zrobić ze swoim życiem, to wszyscy mu polecają pójście na studia
  • Odpowiedz
@the_white_crystal: ale taka prawda, w dzisiejszych czasach co drugi ma studia więc to żaden wyznacznik. Poza tym poziom studiów strasznie spadł a dzięki nowoczesnym narzędziom ściąganie to banał więc ludzie zazwyczaj nic nie potrafią. Teraz sens mają głównie kierunki które otwierają zawody (medycyna, prawo itd.) albo jakieś inżynieryjne, reszta to zapchajdziury dla melanżowców żeby uniwerki nie padały
  • Odpowiedz