Wpis z mikrobloga

i wybrać na nowo poprawnie i w sensowny sposób


@Jurigag: i czy polityk jest najlepszym rozwiązaniem?

Politykom zależy na władzy, czy myślisz, że będą chcieli wstawić sędziów niezależnych, którzy będą orzekać przeciw władzy?
polityk wybierze sędziów


@k1fl0w: No i co z tego że wybierze? To taki sędzia już sądzisz że będzie kupiony i na telefon tego polityka, tak? To masz fatalne mniemanie o polskich sędziach.
I teraz wyobraź sobie, że zmienia się władza. Pierwszym łupem nie będą już media publicznego jak to zawsze miało miejsce a wymiar sprawiedliwości.


@k1fl0w: No dobrze ale to jest kwestia SN. Nie twierdze że w tej kwestii nie masz racji. Ale przecież to na razie jest tylko projekt. A co z ustawami o KRS i Sądach powszechnych? Bo przeciwko temu też protestujecie. Jak ich przyjęcie umożliwi wywalanie sędziów przez polityka?
@Thorkill: wybacz mi ale nie wierze temu rządowi i mam obawy, że nie zatrzyma się tylko na tym. Nie zrozum mnie źle nie uważam, że mamy idealny system w sądownictwie ale te rozwiązania tego rządu problemu nie rozwiążą a ryzyko sterowania wymiarem sprawiedliwości jest wysokie.
@k1fl0w: Strasznie mi wszystko jedno z powodu tego listu - środowisko sędziowskie miało 27 lat na zaproponowanie jakiekolwiek reformy wymiaru sprawiedliwości i co? Reforma PiS nic nie polepszy, ale moja wiara w to, że ktoś z drugiej strony barykady zaproponuje cokolwiek lepszego jest równa zero.