Wpis z mikrobloga

Mircy. Siedzę właśnie z dziewczyną na lotnisku i obsługa mówi, że potrzebują 17 osób, które zgłoszą się na ochotnika, żeby dziś nie lecieć, bo samolot będzie za ciężko. Powiedzieli, że jeśli nie znajdą ochotników będą losowac.
Co mogę zrobić w tej sytuacji? Mogą w ogóle losowac ludzi? Co mogę dostać w ramach rekompensaty jeśli nie wpuszcza mnie na pokład?
#lotnictwo #podroze
  • 18
@Promozet1 no jeśli mnie nie wpuszcza na pewno będę. Na razie grupa lekko pijanych Ukraińców się awanturuje. Przeglądając na szybko internet widzę że na wstępie mogę dostać 600 EURO ale mam plany na dalszą podróż i jeśli nie polecę to nic nie wypali. Dobra, na razie czekam i niczego nie podpisuję
to się nazywa overbooking. Jakiś czas temu była afera w Ameryce, bo obsługa samolotu lini United Airlines siłą wywlokła z samolotu pasażera, który miał bilet.


@dumnie: przy tej ilości to chyba nie jest overbooking tylko ograniczenie samolotu w wyniku wysokiej temperatury
@aigore: dostaniecie bilety na inny lot plus rekompensatę pieniężna. Overbooking to typowa sprawa. Kilkanaście osób to już z kolei mały fuck up, może wynikać z nagłej zmiany maszyny na mniejszą, albo coś w systemie się popieprzyło i nikt tego nie zauważył i nie zablokował sprzedaży, albo najzwyczajniej ktoś się grubo przeliczył.
Dobra, Mircy. Dzięki za pomoc. Akcja odwołana. Ogólnie skończyło się na tym, że faktycznie w sumie 26 osób nie zostało wpuszczonych na pokład. Swoją drogą trochę śmieszne bo zostali wybrani jedynie mężczyźni, którzy podrozowali na jednej rezerwacji bez kobiet. Także prawdopodobnie dzięki mojemu rozowemu będziemy jeszcze mieli trochę wakacji.
@Krupier: Normalna praktyka. Zawsze jakiś procent ludzi się nie pojawi na lotach.
Dodatkowo 26 osób to całkiem duży overbooking więc pewnie tak jak mówią wyżej, albo coś się popsuło i dali inny samolot albo np. błąd systemu (np. do 15 na tej trasie latał samolot z 90 miejscami a dzisiaj już tylko z 60 i w systemie się to nie zmieniło).
@aigore: nie koniecznie musiał to być overbooking bo 26 to aż dziwne. Tak jak pisze @epll prawdopodobnie podmienili samolot albo co możliwe osiągowo był problem. Sam się tym zajmuje i czasem po prostu pogoda w połączeniu z charakterystyką pasa i osiągami samolotu nie pozwala na start ze wszystkimi.