Wpis z mikrobloga

@mgr_rybak: To nie jest nowy sarkofag. To ma tylko pomóc w rozbiórce. Stary sarkofag się sypie i daszek ma zapewnić spowolnienie tego faktu i możliwą bezpieczną rozbiórkę. Bez rozpylania pyłów w powietrzu. Prawdopobnie będą tworzyć znacznie mniejszy sarkofag. Już nie tak na szybko ale bezpiecznie.
  • Odpowiedz
@JeaDay: @mgr_rybak: @susuke15:
Stary sarkofag należy rozebrać. Właśnie po to jest zbudowana Arkada. Pod samym dachem znajdują się dwa dźwigi, które poruszając się po suwnicach będą miały za zadanie powoli rozbierać stary Sarkofag. Docelowo po samej elektrowni ma zostać "zielona trawka" za naście lat.
Nigdy nic nie słyszałem o mniejszym sarkofagu :P A wykłady miałem z gości od Nowej Arki.
"Czyli za sto lat albo kolejna warstwa albo rozbiorą w środku i tam kolejną zrobią? Tak to rozumiem." Niet, powoli będzie rozbierany kawałek za kawałkiem, do tego są m.in. budowane miejsca przeładunkowe, systemy ochrony p.poż.

Budowa trochę im zajęła ;) Szkoda fajna creepy miejscówka . Ciekawe czy od środka
markedone - @JeaDay: @mgr_rybak: @susuke15: 
Stary sarkofag należy rozebrać. Właśnie...

źródło: comment_KGnD0wmmhw0AjxDBxMVrN8sQmwFlv2Yg.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@yamakto: @markedone: Oczywiście, że są na to szanse. W odpowiednich warunkach politycznych, z odpowiednią ilością środków finansowych da się wejść wszędzie ( ͡° ͜ʖ ͡°) No i musisz wiedzieć kogo poprosić o załatwienie sprawy.
  • Odpowiedz
@markedone wiadomo czy są plany zaludnienia Czarnobyla czy też Prypeci ? Ja chciałbym by tak się nie stało a sarkofag przypominał zagrożenia z elektrowniami atomowymi by ludzie nie myśleli że to jest krystalicznie zielona energia
  • Odpowiedz
@elderflower: To już nie te lata, że za hajs wejdziesz wszędzie. Chyba, że za solidny hajs i pod naprawdę dobrym powodem. Jeżeli mówimy o osobie prywatnej.

@susuke15: Elektrownia atomowa to np. elektrownia Bełchatów.
Czarnobyl jest zamieszkany.
Jeżeli chodzi o Prypeć to nie będzie ona już nigdy zamieszkana, warto jakby zarząd Strefy utrzymał ją w jak najlepszym stanie, bo solidne pieniądze wpływają na ich konto z wycieczek.
  • Odpowiedz
@Felonious_Gru oczywiście tylko problemem jest składowanie odpadów . Aktualnie się zakopuje pod oceanem bądź w zamkniętych kopalniach . Nie ma jeszcze systemu gdzie w 100% paliwo byłoby przetwarzane tak by nie trulo środowiska
  • Odpowiedz