Wpis z mikrobloga

@yourgrandma: PiS stworzył projekt ustawy, którą będą chcieli przegłosować, uwzględnia ona to, że rząd będzie mieć pełną kontrolę nad wyborem sędziów Sądu Najwyższego, będzie mieć możliwość zwolnienia aktualnych i przyszłych. SN m.in. odpowiada za zatwierdzanie wyborów - reszte dopowiedz sobie sam
@Jurigag: wykop to wojna wam się naprawdę wydaje że kogoś to obchodzi. Prawdziwy powód za który może by ludzi do psiu zniechecic został przykryty sądownictwem. Kaczyński to geniusz.
Mam oczywiście na myśli paliwo. Zresztą czemu PO zadbało wczoraj o kworum? Bo oni kiedyś znów będą rządzić i będą korzystać z tych praw.
@spere: ale się pytam o to, czy to na mnie będzie miało wpływ, nie wiem, pójdę po bułki do sklepu i kasjerka powie, że nie bo PiS nie pozwolił? Żeby nie było nie chcę prowokować czy co, po prostu jaki to wpływ ma na przeciętnego typa...
@yourgrandma:
Konsekwencją będzie znaczne zwiększenie wpływu polityków na sądy. A to jest niebezpieczne. Pamiętasz sprawę śmierci Stachowiaka na komisariacie? Pomimo ewidentnych dowodów, prokuratura nie zrobiła w tej sprawie nic. Nie zrobiła, bo jest obecnie całkowicie zależna od ministra.

Z sądami będzie tak samo-jeśli będzie jakaś niewygodna sprawa, politycy będą mieć narzędzia, żeby na sądy wpływać. Gdybyś miał w sądzie spór np z jakąś instytucją państwową albo działaczem partyjnym, będzie dużo ryzyko,
@Roxar123: działa gorzej niż w tedy gdy orzekł że madnaty za prędkość były bezprawne ale rząd nie musi oddawać kasy? Albo gdy stwierdził że kasa emerytów nie należy do emerytów tylko do państwa? Działa tak jak zawsze.
@Jebwleb: ale ty mówisz o wyrokach i decyzjach z którymi się nie zgadzasz, a nie o działaniach niekonstytucyjnych w 'reorganizacji' działania trybunału i jego ścisłym upolitycznieniu, z którymi mamy do czynienia teraz...
@Jebwleb:
Od początku było wiadomym, że środki w OFE (nie kasa-tam prawie nie było realnej kasy) nie są własnościa emerytów. Tego nie wymyślił TK, tak ten system został skonstruowany. Nie wspominając już o tym, że środki w OFE zostały przesunięte na subkonta w ZUS