Wpis z mikrobloga

@Penguinerr: sporadycznie latam do wloch z dziewczyna
w tym roku zamknąłem się 2 noce nad lecco - 120 eur noclegi + 100 eur kieszonkowego +50 eur samochod
na sylwestra 4 noce 160 eur hotel + 60 eur impreza + 150 eur kieszonkowego

ceny przejazdu sprawdz sobie na trenitalia bo zależy od klasy pociągu. Mediolan i Wenecja sa dosc blisko siebie, do Rzymu jest już spory kawalek, warto robic 5-7 dni
  • Odpowiedz
@Penguinerr: Dokladnie, odpusc sobie Mediolan (chyba, ze masz tam lot) bo tam nic ciekawego nie ma. Jak bedziesz w Rzymie to kieruj sie albo na poludnie w strone Neapolu albo na polnoc w strone Toskani.
  • Odpowiedz
@lukaszzz: jakies protipy przy wybieraniu pociagu? We wrzesniu jade z neapolu do rzymu. Masz moze jakies fajne knajpy czy miejsca do polecenia? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@VeryApe: nie byłem nigdy w Neapolu a w Rzymie to ho-ho, jeszcze za Ratzingera...
ja bym wzial ten za 9.99 eur, który jedzie 2h z Rome Termini - kup tylko bilet z wyprzedzeniem bo potrafią się szybko rozchodzic
  • Odpowiedz
@Penguinerr: No z angielskim w Rzymie czy na Poludniu to raczej srednio, ale w hotelach resturacjach czy na dworcach jakos sie dogadacie napewno. W turystycznych miejscach na 99,9% nie bedzie problemu. Wlosi maja generalnie taka tendencje,ze jak ich spytasz czy mowia po angielsku to powiedza, ze nie i sie zepna, ale i tak bede lepiej mowic po angielsku niz wy po wlosku. Pamietaj tylko, ze colazione to sniadanie a nie
  • Odpowiedz