Wpis z mikrobloga

Taka sytuacja: Przy zakupie nie otrzymałem FV ponieważ sklep już w się zamykał i w związku z tym system podobno już też był zamknięty. Umówiliśmy się wiec na odbiór FV po niedzieli. To tak tytułem wstepu:) i teraz najciekawsze. Sklep nie wyda FV bo chce odemnie paragon który to paragon zostawiłem im w celu wypisania FV a z kolei zrobienie kopii paragonu to jak twierdzą za dużo roboty?!
I teraz pytanie jak ich zmusic do wydania tego paragonu/kopi/FV? Bo z tego co się orientowałem zostaje mi tylko sprawa cywilna ale może ktoś ma lepszy/ prostszy pomysł lub doświadczenie w takiej dziwnej sytuacji:)
#pytanie #pytaniedoeksperta #prawo #ksiegowosc #prawokonsumenckie #skarbowka #podatki #gorzkiezale
  • 8
@Jade: Ich stanowisko jest takie ,że paragon wydali. A z kolei żeby uzyskać FV trzeba przedstawić paragon, więc kółko się zamyka. I niestety tylko słowo przeciwko slowu, (i to chyba tylko w pozwie cywilnym) bo kamer z tego co patrzyłem niestety nie posiadaja.

@sorhu Chciałem im pijąc na rękę, A niestety, tak wyszlo.

@No25 Pewnie tsk, bo o bezinteresowna złośliwość ich raczej nie podejrzewam.
@Brunner: no to mówisz że paragon im oddałeś żeby fakturę wystawili, a co oni z tym paragonem zrobili to Ciebie nie interesuje, za to może zainteresować skarbówkę. Zmiękną, a jak nie zmiękną to donosisz skarbówce o tej sytuacji.
@Jade: W skarbówce pan stwierdził ,że dla jednego paragonu nie opłaca im się robić kontroli. I poradził żebym ich poprosil gdyż jak to ujął, chyba zależy im na kliencie. Niestety chyba nie zależy bo proszenie i 4maile nie odniosły skutku:)