Wpis z mikrobloga

o CEO projektu Popolous Steve Nico Williams czytamy na stronie:

Experienced in market research of commercial data and analytics of businesses.

Founded a market research company that provides financial data and access to XBRL company data and credit reports


Ta market research company to zapewne "Olympus Research" którą CEO ma w na swoim linkedin. Szukając informacji o tej firmie znalazłem info że działała półtora roku od 8 Marca 2014 do 29 Września 2016:
https://beta.companieshouse.gov.uk/company/09239241
Podana strona i odnośnik na linkedin to jedyne wzmianki jakie udało mi się znaleźć:
https://www.linkedin.com/company/olympus-research
Niestety ich strona: http://www.olympusresearch.com już nie działa

To tyle odnośnie założyciela. Niepowodzenie w poprzednim projekcie do którego nawiązuje w aktualnym wcale nie musi świadczyć o scamie, ale warto 2 razy się zastanowić przed powierzeniem takiej osobie pieniędzy.

#kryptowaluty #popolous
  • 15
@visez: ale wiesz, i tak wiekszosc gra wedlug jednej strategii. Pump and Dump. Ja tego shit coina nie zamierzam trzymac dluzej niz tydzien. oczywiscie jak sprzedam z zyskiem
@visez: już dawno nikt nie patrzy na "produkt", produktem jest spekulacja. Kilka ICO otrzymało ponad 200 milionów dolarów na program komputerowy :). Naprawdę myślisz że takie finansowanie jest potrzebne? O populous pisałem kilka razy - to żart randomowych gości, nie mają pojęcia o rynku faktoringu. Fakt że zbudowali sobie silną społeczność i dobrze przygotowali akcję marketingową wystarczyło (co możesz zauważyć nawet na wykopie). Takie chore czasy, sprzedaje się produkty spekulacyjne. Oczywiście
@visez: Nie ktoś, ludzie którzy wcześniej kupili (w pre ico 1 PPT = 0.0011 ETH) - zamknięte grupy, filmy yt, posty, strony. Każdy stara się zrobić pompę żeby zarobić na swoim wkładzie jak najwięcej - to chory rynek. Oczywiście na końcu zostaną ludzie których tokeny będą kompletnie nietrafioną inwestycją - dokładnie tak samo jak w spłacaniu piramidy. Uwierz że w świecie krypto taki wzrost nie robi wrażenia, są takie przekraczające nawet
@nocnyjanek: raczej grupa. Współzawodniczące grupy, stabilizowałyby równowagę, a tu w dół i w górę, jakby niewidzialna ręka tym obracała. Ludziom którzy kupili preico nie zależałoby na zbijaniu ceny. Widzę w tym spisek jaszczuroludzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wychodzi na to że poza inwestycją w rzeczywistą wartość produktu, jedyną przewagą jaką można mieć na tym rynku jest informacja o tym co pójdzie w dól a co w górę.
@visez: To tak dziwnie brzmi jakbym miał jakieś tajne grupy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie ma tak, mam dostęp do kliku grup gdzie są ludzie z dużymi zweryfikowanymi portfelami (ponad 100 BTC, chociaż znacznie więcej ma reszta). Czasami jak się zmówimy możemy zrobić pompę ale to nie oznacza że musi nam to wyjść. Takich "pewnych" źródeł nigdy nie ma - trzeba czytać wszystko, wyciągać wnioski i podejmować
tradycyjna analiza giełdowa jest tutaj bezwartościowa


@nocnyjanek: czyli bot o którym pisałeś na #janekhft nie analizuje korelacji między "nieprzewidywalnymi" trendami, a bazujesz całkowicie na aktualnych różnicach cen pomiędzy giełdami? Możliwe, że nie rozumiem granicy dzielącej analizę ilościową od hft.
@visez: raczej mówię o analizie w sensie zarobki/dokonania/raporty danego produktu - w krypto produkt powoli traci sens. Bot bazuje wyłącznie na aktualnej sytuacji rynkowej, wszystko poza giełdą traci znacznie jeżeli oczywiście mówimy o htf. Tutaj masz zamknąć zlecenie szybko i zarobić np. 0,10%. Jeżeli chcesz inwestować w dłużej perspektywie to oczywiście można uwzględniać wszystkie wskaźniki jednak nadal ma to małe pokrycie w kursie - zbyt nieprzewidywalny rynek. Można pomyśleć o arbitrażach
@nocnyjanek: czytałem "Flash Boys" i tam HFT przedstawiono jako sposób na oszukanie rynku przez wykorzystanie szybszego od standardowego kanału przesyłu informacji. Dla przykładu, na giełdzie w Chicago ktoś chce kupić akcje X, które są dostępne na giełdzie w Nowym Jorku, wystawia zamówienie, które bot przejmuje i zanim ono dotrze do Nowego Jorku to on zdąży już tam dokonać zakupu i zaoferować sprzedaż ze swoim małym profitem. Rozumiesz to samo przez HFT?
@visez: to zależy od podejścia oczywiście można w taki sposób realizować transakcje tylko ruchy na giełdach potrafią być bardzo różne a realizowanie arbitrażu jest problematyczne - to hft dla mnie nie jest, zależy jak to postrzegasz. Przez aktualną sytuację obecnie rozumiem analizę zamkniętych ostatnich np. 5 tysięcy zleceń przy dużym wolumenie i wyliczanie trendów spadkowych jakby w 5 odstępach czasowych oceniając szansę na "up", potem realizowanie ile tylko można z minimalnym
Przez aktualną sytuację obecnie rozumiem analizę zamkniętych ostatnich np. 5 tysięcy zleceń przy dużym wolumenie i wyliczanie trendów spadkowych jakby w 5 odstępach czasowych oceniając szansę na "up", potem realizowanie ile tylko można z minimalnym zarobkiem i wycofanie bota przy minimalnym spadku


@nocnyjanek: czyli bazujesz strategię bota na różnicy średnich kroczących na danej giełdzie w 5. okresach i na tej podstawie szacujesz prawdopodobieństwo "up" i jeśli jest powyżej określonej granicy to