Wpis z mikrobloga

Zobaczyłem coś co się nazywa "Kalkulator podatkowy partii razem"
Tak, jestem lewusem (szczególnie światopoglądowym i społecznym), ale...
NO #!$%@? TRZYMAJCIE MNIE BO AŻ SIĘ TRZĘSĘ!!!!
Jakim prawem ta pseudopartia chce karać osoby z wysokimi dochodami bo im w życiu wyszło?
I co to są do #!$%@? nędzy "absurdalnie wysokie zarobki"? Nie istnieje psia ich mać coś takiego. To, że są osoby które często swoim wykształceniem, niejednokrotnie ciężką pracą i kwalifikacjami są w stanie zarobić dziś np. 100k zł nie oznacza, że chodzącą po Polsce biedotę trzeba obdarować ich ciężko zarobionymi pieniędzmi. Robin Hoody #!$%@?...
Ja #!$%@? jak się zdenerwowałem.
#bekazlewactwa !!!! #4konserwy #neuropa #rakcontent #razem #polityka
anonimek123456 - Zobaczyłem coś co się nazywa "Kalkulator podatkowy partii razem"
Ta...

źródło: comment_YC7kqzsdhEVcge5zTZNt4P7QrOwYa8EX.jpg

Pobierz
  • 114
  • Odpowiedz
@anonimek123456: Ja jakimś wielkim liberałem nie jestem, ale wprowadzenie najwyższego na podatku na świecie dla bogatych to pomysł poroniony, który definitywnie skreśla tę partię u mnie. Nie wiem czy kiedykowliek będę zarabiał kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie, pewnie nie. Jednak bardzo bym nie chciał by najbogatsi i najbardziej zaradni musieli uciekać z Polski by móc uzbierać kapitał na większe przedsięwzięcia niż otwarcie budki z kebabem czy kiosku. Nawet w ultra lewackiej Francji
  • Odpowiedz
@anonimek123456: Razem reprezentuje prekariat i inne niższe warstwy społeczne, i opinią zarabiających >100k się raczej nie przejmują. Tak samo Korwin reprezentuje głównie MSP (nawet jeśli mówi o tym że jego system jest najsprawiedliwszy dla wszystkich). Podobnie Nowoczesna chce reprezentować klasę średnią, PiS fanów państwa socjalnego którzy jednak preferują bardziej konserwatywną orientację niż partie socjalistyczne, PSL przemysł rolno-spożywczy itd...
  • Odpowiedz
I co to są do #!$%@? nędzy "absurdalnie wysokie zarobki"? Nie istnieje psia ich mać coś takiego.


@anonimek123456: no cóż... Lewactwo jest pierwsze do decydowania kto i ile może mieć oraz do rozporządzania cudzymi pieniędzmi.
  • Odpowiedz
Czyli wszytskie partie na świecie są liberalne bo nigdzie nie ma tak wysokich podatków? ( )


@chanelzeg: Należałoby to porównywać z postulatami tych partii, a nie istniejącymi rozwiązaniami.
  • Odpowiedz
@chanelzeg Tak się złożyło, że nie wszystkie partie rządzą, bądź rządziły. Twoje porównanie obarczone jest metodologicznym błędem. Porównujesz postulaty partii do rozwiązań zaimplementowanych, by stwierdzić, że wynika z niego, że porównywana partia jest najbardziej lewicową partią, ściślej mówiąc, że proponuje najwyższą progresję.

Stawka proponowana przez Razem jest wysoka, ale ty zabierasz się za temat słabo z punktu widzenia logiki.
  • Odpowiedz
@BongoBong: Obecnie rządzi na świecie około 200 partii i żadna nie wprowadziła tak wysokieog podatku. Tutaj wystarczy podstawowa logika by się przekonać jak absurdalny jest pomysł Razem. A wierz mi rządzi niejedna partia, któraby chętnie liberałów na drzewach powiesiła.
  • Odpowiedz
@chanelzeg A nie możesz po prostu ograniczyć się do stwierdzenia, że nie znasz, bądź nie ma przypadku tak wysokiej górnej stawki PIT? Wyszłaby z tego prawda, a nie wygibasy logiczne i nieuprawnione wnioski. Jeżeli miałbyś stwierdzić to drugie, to najpierw to sprawdź, a nie wyprowadzaj z eksperymentu myślowego.

Szanuję twoje zdanie, ale logicznie to co mówisz leży.
  • Odpowiedz