Wpis z mikrobloga

  • 708
Człowiek może wyjść z Warszawy, ale Warszawa z człowieka.... Nigdy
PKP... 1 klasa przerobiona na 2. Przez całą noc jechały 3 osoby, ja starsza pani i on... Facet około 26 lat. Na pierwszy rzut oka widać że ma poważne problemy zdrowotne w postaci upośledzenia. Niepewne ruchy, poważne problemy z wymową itp. Wsiadł do pociągu zdejmując buty i nakładając kapcie, słuchawki na uszach przez całą podróż. O 7 rano przyjeżdżamy do #warszawa i wsiada para około 24 lata. Jak zobaczyli buty leżące pod fotelem to hurr durr. Chłopak chyba jechał pierwszy raz pociągiem bo nie chciał usiąść na fotel bo "pobrudzi się" i nie pozwolił różowemu opierać się o nie.
15 minut jazdy z nimi składało się z 15 minut bóldupienia, a kiedy facet w kapciach zapytał ich o godzinę...szambo #!$%@?ło. Zaczął go wyzywać, aby nie mówił w jego kierunku, bo go czymś zarazi itd.
Nie wytrzymałem i zrobiłem mu awanturę. Po kilkuminutowej kłótni dziewczyna wstała i opuściła razem z nim przedział
Ehhh Mirki i Węgierki... Pociągi mają wiele wad (całą noc ogrzewanie było włączone na Maxa, opóźnienia, niedziałający toaleta), ale nawet te wady nie potrafią być tak wkurzające jak ludzie nie wiedzący, jak zachowywać się w stosunku do innych osób, zwłaszcza chorych.
#pkp #niewiemjaktootagowac #patologiazmiasta #patologia
  • 51
  • Odpowiedz
via Android
  • 719
@Rozpustnik to nie był sebix i karyna tylko dwójka rozpieszczonych dzieciaków, których uczyli od zawsze, że wszystko im się należy i nic nie trzeba od nich wymagać w zamian.
Rozwalił mnie tekst tego faceta :"za jazdę tymi pociągami powinni nam dopłacać, co nie cukiereczku?"
  • Odpowiedz
@najtos plusuję mocno bo mam często styczność z takimi ludźmi, dla których "warszawa" to stan umysłu. Np. wczoraj sytuacja nad jeziorkiem, parka jak z twojego posta, bardzo głośna rozmowa, kilka razy podkreślone że są z Warszawy, pogarda dla miejscowych, a najlepsze ból dupy, że w małej wiosce panisko nie mógł kupić jagód goji ( ͡º ͜ʖ͡º) to jest prawdziwa wieś
  • Odpowiedz
jak ja kocham takie historie ludzi które są przekoloryzowane tak z 500% tylko po to żeby historia wydawała się być ciekawsza bo sama w sobie się nie nadaje do publikacji więc trzeba #!$%@? xD. Tak było.

Jak zrobiles mu awanturę to wszedł kierowca pociągu i zaczął klaskać do następnego przystanku.
  • Odpowiedz
@peetee: Jak ja widzę prawdopodobny bieg wydarzeń: weszła para i zaczeli w prywatnej rozmowie która podsłuchał op narzekać na standard pociągu. Typ zapewne powiedział ze brzydzi się siadać na brudnych siedzeniach i że powinni im dopłacać za jazdę w takim standardzie(no nie da się ukryć że ceny pociągów bez zniżek są skandaliczne w stosunku do oferowanego standardu, taniej wychodzi jeździć samochodem nie biorąc nawet pasażerów).
  • Odpowiedz
@najtos: o ch chodzi z tym ogrzewaniem? nie moze kanar wylaczyc. z reszta co tu wylaczac? Lato jak #!$%@? to na ch wlaczac ogrzewanie na caly pociag???
ktos pracuje w PKP i wie o co chodzi?
  • Odpowiedz
@najtos: A dowody im sprawdzałeś, że wiesz, że z Warszawy? Jako mieszkaniec Warszawy sam potwierdzę, że jest zdarzają się chamy i nowobogaccy, ale znam też inne miasta i tam bywa podobnie. Generalizowanie w stylu wszyscy Polacy to złodzieje.
  • Odpowiedz
@vantropf: W przedziale masz regulację temperatury : 0, 18 i 22 (o ile mnie pamięć nie myli). Noce bywają dosyć chłodne w przedziale, dlatego włączanie na chwilę ogrzewania jest dosyć pomocne. Niestety zamiast regulacji mamy system zero jedynkowy : albo grzeje jak #!$%@?, ale wcale.
Ciężko mi stwierdzić co było powodem awarii ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz