Wpis z mikrobloga

Trochę ##!$%@? ogólnie.Ja #niebieskipasek lvl.21 mój #rozowypasek lvl.28 Przebywamy #zagranico (Niemcy dokładnie) i mieszkamy na mieszkaniu wynajętym przez naszą firmę pośredniczą.Pracujemy tu już od października zeszłego roku i dostaliśmy propozycje od pracodawcy aby podpisać z nim umowe.Wszystko pieknie,tylko warunek taki,że musimy ogarnąć swoje mieszkanie.Ja już jakiś czas w Niemczech mieszkałem więc ogarniam co nie co system.W tym mieście o mieszkanie trudniej niż o karpia w promocji z Lidla jeden dzień przed Wigilią.No ale udało się znaleźć.Bylismy oglądać.Mieszkanko super.Pan Hans(przypuśćmy) bo to taki typowy gebels.Zapewnial mnie że dostaniemy owe mieszkanie,lecz muszę mu dostarczyć papierki z firmy iż dostanę umowę po ogarnięciu mieszkania.Papierek dostal.Te jak i mase innych typu wynagrodzenie trzy miesiace do tylu,potwierdzenie o pobyt staly,informacje o niekaralnosci.Dobrze ze numeru buta #!$%@? nie chcial.Wszystko zalatwilem.W międzyczasie odmówiłem kolejny termin na mieszkanie 9/10.A takie tu się trafia raz na pół roku.Po kilkudziesięciu połączeniach ode mnie łaskawie Pan Hans odebrał.Poinformowal mnie jednak iż mieszkanie wynajął komuś innemu.
#zalesie #mieszkanie #typowyniemiec
  • 11
@zimbabwe234: w sumie to normalka, pamietaj ze w niemczech co nie jest na papierze tego nie ma. Wez sobie to do serca, bedzie latwiej. Slowo klucz: klauzula salwatoryjska
@1989 Gernsheim.40 km od Mannheim. Ja rozumiem wszystko, ale nie jestem przyzwyczajony to tego typu akcji. Wcześniej mieszkałem w Mönchengladbach i żadnej tego typu akcji nie doświadczylem.Nie lubię po prostu jak ktoś jest wobec mnie niesłowny.
@zimbabwe234: pierwsze co to przyzwyczaj sie do tego ze generalnie w aglomeracjach i duzych miastach rynkiem rzadza wynajmujacy. Jesli nie wypelniales jeszcze szegolowej ankiety w ktorej byly pytania czy nie grasz np na trabce lub czy nie planujesz dzieci to wszystko przed Toba. Chociaz jestem zaskoczony, ze w tych rejonach jest problem z mieszkaniami. Jak to cenowo wyglada tam?
@1989 Właśnie problem polega na tym że to małe miasto. Mieszkań jest bardzo mało do wynajęcia i z tego tak wygórowane ceny wynajmu. Wypełniałem już nie raz. A tu 2 pokoje od średnio 500-600€ wzwyż.
@zimbabwe234: a to jak tak to kumam, tak czy siak trzymam kciuki za owocne poszukiwania. Za jakis czas planuje wybrac sie do Heidelberg to moznaby sie ugadac na jakies piwko