Wpis z mikrobloga

#!$%@? mać. Mogłem wcześniej się zainteresować tym garniturem.

Za miesiąc mam wesele i jak się dziś okazało kupno garnituru na moje niewymiarowe ciało będzie graniczyło z cudem. Znacie jakieś marki odzieżowe, które oferują garniaki na sylwetki, ekhm, niestandardowe (szeroka klatka i barki, brak bebzona ergo ostre wcięcie w talii)?

VIstule, Bytomie i inne odpadły dziś w przedbiegach ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Pytanie nr 2 - czy da się uszyć garnitur na miarę zamykając się w kwocie 1500 zł?

#modameska #mikrokoksy
  • 19
@andrzejcebula_reload: Dżiakomo to padaka jakościowa i często wzornict...wowa? Marne jest.

Pytanie nr 2 - da się, ale są duże szanse na to że dostaniesz kupę gorszą niż z sieciówki, a efekt zobaczysz dopiero po wykonaniu całości. Może nawet byś znalazł kogoś kto da radę, ale nie mając rozbudowanej własnej wiedzy tani krawiec to proszenie się o kłopoty i zmarnowany hajs. Renomowane zakłady krzywdy Ci nie zrobią, ale wezmą wielokrotność tej kwoty
@andrzejcebula_reload: omijaj giacomo bo się #!$%@? znają, szczególnie jak masz niestandardową sylwetkę. (plus jakośc materiału kiepska i dużo poliestru).
Ja miałem podobny problem (szeroka klatka, wąski pas)-kupiłem w Bytomiu. Wszystko też zależy od obsługi. W pierwszym babka spojrzała i od wejścia mi powiedziała że garniturów na taką sylwetkę nie ma. Dopiero w kolejnym znalazłem jakiś model w sylwetce dopasowanej (waże by nie był slim czy superslim ale dopasowana bo to będzie
Jeśli nic się nie pozmieniało z czasami dostaw to gdybyś zamówił dziś paczkę powinieneś mieć koło czwartku.


@Xune: nic się nie zmieniło, zamawiałem w poniedziałek późnym wieczorem i w czwartek paczka była u mnie (Warszawa) :)
waże by nie był slim czy superslim ale dopasowana bo to będzie najwęższe ogólnie-sprawdź na stronie co mają w takim kroju)


@thewickerman88: wiem tylko slimy kończą się na jakimś tam rozmiarze. Dla mojego rozmiaru klatki nie produkują slimów w Bytomiu xD

W vistuli byłem to babka usiłowała mi wcisnąć jawnie za mały garnitur (spodnie były ok ale marynarka dramat, w bicepsach była tak napięta że ręki zgiąć nie mogłem) twierdząc, że
@andrzejcebula_reload: łoo, to pewnie w danym wzroście nie było bo niby rozmiarówkę mają do 124. Tak czy siak przy takiej klacie to rzeczywiście ciężko będzie z garniturem. Sam mam sporo mniej (ale wzrost taboretu 173)
mi kiedys na forum but w butonierce radzili żebym zobaczył blogasa modowego gościa Pan Grono. Podobno trochę bardziej muskularny.
@andrzejcebula_reload heh różnica klatka-pas u mnie była podobna. (U mnie klatka ok 107 pas 83). Jak znalazłem dobrą marynarkę w klatce to krawcowa dała radę bez problemu wytaliować. Popytaj lub poczytaj na forach (np but w butonierce) kogo polecają w twoim mieście do przeróbek.
@thewickerman88: a jak ze spodniami? Bo znalazłem w Vistuli garnitur, który w klatce leżał dobrze (w miarę) ale oczywiście do wytaliowania i do tego spodnie które miały niestety 106 w pasie.

W zwiazku z powyższym musiałbym spodnie zwęzić w pasie oraz po nogawkach. Ty też tak miałeś?

Wołam jeszcze raz @Xune (wybacz, że dupę zawracam - to już ostatni raz ( ͡° ͜ʖ ͡°) )
@andrzejcebula_reload: spodnie zwęża się już w miarę łatwo. 4 cm to na szczęście nie jest jeszcze dużo. W poprzednim garniturze (firma Lancerto) miałem zwężane spodnie w pasie, skracane nogawki, zwężane nogawki (ale głównie od kolana w dół bo w udzie było ok.
Edit-jedyne na co musisz uważać to ile tego będzie w pasie-żeby kieszenie nie zeszły za bardzo do środka.
@andrzejcebula_reload: J.w. Zmniejszyć spodnie w pasie nie problem, ale kieszenie ograniczają. 4 cm to bez żadnego problemu. Spodnie zwęzić też się dać da, warto by zrobił to w miare dobry krawiec, bo zły może spieprzyć - ale to nie jest mega trudna przeróbka, więc nie musisz szukać najdroższego. Wystarczy kogoś kto ma klientów :D

Inna sprawa ile ta Vistula kosztuje, bo jak więcej niż 7-8 stów to tak średnio warto.