Wpis z mikrobloga

#xiaomi #redmi4x #android #bootloader #pytanie #kiciochpyta
Mireczki, chciałbym zrootować mój nowy Redmi 4x, może wgrać TWRP, ale zastanawiam się co powinienem począć z odblokowaniem bootloadera. Składać wniosek o odblokowanie czy szukać jakichś alternatywnych sposobów?
Czy odblokowanie faktycznie niesie za sobą wspomniane na stronie miui skutki (jak wyłączenie niektórych usług, czy niektórych aktualizacji)? I jak jest z podatnością na "uceglenie" w telefonach Xiaomi? Do tej pory miałem pierwszego Galaxy S, który chyba był praktycznie nie do uceglenia od strony softwarowej i nie wiem czy tak samo pewnie mogę podchodzić do tego Redmi 4x.

Plus może macie jakieś dobre praktyki/rady, które dobrze by było zastosować w nowym telefonie aby zwiększyć komfort użytkowania itp.. Możliwe że są oczywiste rzeczy które powinienem zrobić, a jako że jest to mój pierwszy Xiaomi nie zdaję sobie z nich sprawy?

#smiesznykotek dla atencji
Gumaa - #xiaomi #redmi4x #android #bootloader #pytanie #kiciochpyta 
Mireczki, chcia...

źródło: comment_wizC8XnSto3hY6Cto8NaudRl2dufi7tf.jpg

Pobierz
  • 1
@Gumaa: Odblokuj oficjalnym sposobem, nic się nie traci, Android Pay i tak na tym nie użyjesz. Żeby uceglić telefon musiałbyś być idiotą (i np. wgrać MiFlashem soft od innego modelu ale zwykle program i tak ci nie pozwoli). Rady? Powyłączać oszczędzanie baterii, dodać aplikacje, które chcesz żeby działały w tle do autostartu, ewentualnie pozakładać kłódki.