Wpis z mikrobloga

Mirki, przymierzam się niedługo do kupna samochodu. Podoba mi się Mazda 6 II. Czytałam juz sobie trochę i wychodzi na to by unikać silnika 2.0 w dieslu. Czy ktos z Was mógłby potwierdzić awaryjność modelów z tym silnikiem?
Znalazłam ciekawą ofertę z silnikiem 2,2 diesel. Poniżej wrzucam link do oferty - warto wybrac się na oględziny?

https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-6-2-2-d-sport-xenon-bose-alu-18-super-stan-ID6yXVGT.html

#motoryzacja #samochody #mazda
  • 25
@Shisan dwulitrowy diesel Mazdy to specyficzna konstrukcja - 16 zaworów a tylko jeden wałek rozrządu. Z tego powodu trzeba bardzo dbać o serwis olejowy - najwyzszej jakości olej, regularne wymiany (najlepiej co 10k), pilnowanie prawidłowego stanu. W przeciwnym razie mogą wycierać się krzywki na wałku co generuje spore koszty napraw. Poza tym silnik ma kilka mniejszych mankamentów, które nie wyróżniają go spośród innych nowoczesnych diesli. Ogólnie rzecz biorąc jak dbasz tak masz.
@lossiemkos89 2-2,5 tys miesięcznie
@sir_dobo no ten co oglądam to 2010 rocznik - czytałam, że te II generacji już nie mają takich problemów z rdzą
@wojna nie chcę. Miałam okazję jeździć - nie polecam
@raaf112 wlasnie tego się boję, niby wiesz sprawdzasz samochod przed kupnem, sprzedający na faktury, no ale wszystkiego nie zobaczysz. Wolałabym diesla ze względu na ilość jedzonych przeze mnie kilometrów - z drugiej strony nie chciałabym wtopić :(