Wpis z mikrobloga

O czy ja dobrze widzę, czy ludzie już wrzucili Ballroom e Youkoso po jego premierze na Twitchu? Wygląda na to, że tak - no to lecimy z kolejnym show, które wzbudziło moje zainteresowanie. Jako, że wątki homoerotyczne mnie w YoI odrzuciły do sprawdzenia tamtego, to jednak tutaj (szczególnie po tym co robi Production I.G. przy pewnej "niszowej" serii o siatkówce) jestem zainteresowany (głównie liczę na pokaz świetnej animacji i muzykę).

#ballroomeyoukoso - wiele osób będzie narzekać na dość specyficzny projekt postaci (i ich długaśne szyje), ale mnie się to podoba, bo jest szczegółowy, bohaterowie się od siebie różnią i ma to swój unikalny styl. Już z pierwszej sceny widzę, że animacja będzie co najmniej na dobrym poziomie <3 Opening ma feeling typowo anime sportowego, energiczna nuta + przedstawienie nam kolejno par bohaterów (przy czym widać, że słowo "para" jak to przy anime o tańcu jest tutaj kluczowe). Oprócz tego wizualnie niczym się nie wyróżnia - osobiście będę raczej przewijał, bo nie przepadam za czołówkami składającymi się tylko z luźno połączonych scen. Projekty postaci są naprawdę fantastyczne. Tła, póki co też są ładne i szczegółowe (jak na anime, w którym spędzamy większość czasu w zamkniętych pomieszczeniach). Już lubię tego Sengoku - bardzo pozytywnie zakręcona postać. Rewelacyjna scena między nim a głównym bohaterem to jak poprawia jego postawę, niezwykle sprawnie poprowadzona + od strony animacji i mimiki, mniam <3 Tak jak we wpisie o poprzednim anime narzekałem na zbyt szybkie tempo, tak tutaj również nie ma przestojów, ale jest to poprowadzone o wiele, wiele sprawniej. Biedak, nie dość, że został tutaj zaciągnięty wbrew swojej woli, to jeszcze ta dziewczyna wbija mu z takim tekstem right into feels . Dat booty ( ͡ ͜ʖ ͡) Animacja robi wrażenie i ruchy postaci są mega. Tła na zewnątrz też są bardzo przyjemne - widać budżet wpakowany w serię. Główny bohater póki co to typowo sportówkowy piwniczak, który z czasem się rozwinie, ale może jakieś ciekawe twisty w tej serii z tym będą (nie żeby na to narzekał, bo to ani źle ani dobrze - taki standard w takich produkcjach) - natomiast do tej pory przedstawieni poboczni bohaterowie są całkiem ciekawi. Fajna tranzycja między "uderzeniem" twarzą w wodę, a otwarciem szkolnej teczki, widać reżyser też wie co robi (pewnie większość osób i tak nie zwraca na takie rzeczy uwagi, ale ja jestem #!$%@? na punkcie ciekawych sztuczek montażowych xD). Jak na razie mamy tylko drobne przebitki na to jak ostatecznie będą wyglądać sceny tańca, ale to co zapowiadają powoduje, że nawet udziela mi się lekki hype. O i mamy też wejście muzyki od głównego kompozytora Hayashi Yuukiego, który był (po animacji) drugim powodem dla którego zainteresowałem się tym anime, na razie jeszcze subtelnie, ale czekam na to aż zacznie mi pompować adrenalinę dożylnie ( ͡ ͜ʖ ͡) Łooo jaka to dobra scena jest jak MC ogląda to DVD z konkursu tańca - absolutnie cudowna realizacja i ponownie fantastyczne przejście między jednym ujęciem a drugim, gdy Fujita wraca do rzeczywistości. W sumie przyjemnie rozwiązali jego dołączenie do szkoły tańca. Ale się będę rozpływał nad animacją, ci którzy będą czytać moje podsumowania przygotujcie pontony, bo będzie się wylewać z ekranu... Tak samo jak przy Haikyuu!! ruch oddany jest fantastycznie - Production I.G. daje nam najlepsze sportówki jakie można znaleźć w ostatnich latach (chociaż akurat KnB nie cierpię, ale to bardziej z powodów zbyt battle-shounenowych wstawek). Plus efekty dźwiękowe też robią robotę. Oezu jako to ślicznie wygląda i jest animowane plus ta muzyka Hayashiego gdy MC zaczyna łapać jak naprawdę taniec to nie jest takie hop siup (ʘʘ) Za dużo dobrego, o matko, te efekty świetlne jeszcze... jeżeli tak będą mnie rozpieszczać to zemdleję tutaj od ilości bodźców. Jednak nasz główny bohater jest całkiem sympatyczny tak w ostatecznym rozrachunku.

Absolutnie FE-NO-ME-NA-LNY odcinek. Polecam gorąco.

#anime #jaqqubizarrecontent
jaqqu7 - O czy ja dobrze widzę, czy ludzie już wrzucili Ballroom e Youkoso po jego pr...

źródło: comment_W34LdnCHE5Kiu127jV75OxdcATx6pHhH.jpg

Pobierz
  • 3
@Luka_Wars: z tego samego powodu dla którego omijam slice of life i niektóre komedie, zwykli ludzie robią absolutnie zwyczajne rzeczy przez x odcinków.
Jak dla mnie to ma być w miare sympatyczny dodatek a nie wypełniacz wszystkich odcinków.