Wpis z mikrobloga

#windows #linux

Po kolejnej denerwującej sytuacji na Windowsie, postanowiłem spróbować pracy na Linuxie. Stąd moje pytanie, czy do codziennych zajęć na internecie + nauki programowania lepszy będzie Windows czy Linux? Którą wersję Linuxa wybrać? :p
  • 19
@Leshak: z linuxów to standardowo poleciłbym ubuntu/mint, a co do tego czy winda czy linuch to zależy oczywiście od wielu rzeczy więc bez sensu troche to pytanie. Jesli masz zamiar faktycznie tylko internet+programowanie to o ile nie jest to C# to chyba lepiej linux bo po prostu wystarczy, ale jeśli już masz zamiar grać w jakieś gierki to zaczynają sie problemy
@heheszkitroche:
spokojnie, Windows byłby przeznaczony an dysku pod gry ;) Z programowania to C++ i Java. Chcę pozbyć się problemów z zawieszającym się windowsem i kilkoma innymi, denerwującymi bugami.
@Leshak: Zdecydowanie Debian. Pełno pakietów w repo. Większość idzie doinstalować .deb. Jeśli masz jakieś problem to napewno Kris również go miał, więc łatwo znajdziesz rozwiązanie. Jeśli masz dobrego procka i dużo RAMu to bierz w KDE lub Gnome.
@Leshak: Tak na serio jaknie miałeś styczności weź ubuntu albo pochodną ubuntu. Ogólnie możesz wziąć minta ale nie polecam z osobistych pobudek. Jak szkoda ci ramu to KDE jest dosyć ciężkim środowiskiem.