Wpis z mikrobloga

#myslalemnadtymcontentemduzozadlugo #oswiadczenie #wladcapierscieni #art
Gdy jeszcze 2 miesiące temu dość cyklicznie wrzucałem moje tematyczne wpisy o Śródziemiu i wszystkim, co Tolkien stworzył, padało wiele pytań, dlaczego mój content jest tworzony w formie takiej, a nie innej. Niektórzy narzekali, że przedstawiam "wszystkim znane fakty" i tak naprawdę nie robię niczego odkrywczego. W tym wpisie chciałbym odpowiedzieć na wszystkie zadane (i na te, które dopiero miałyby się pojawić) pytania, licząc, że zamknę ten temat raz na zawsze.
TL;DR


Przede wszystkim- dobrze wiem, że nie robię niczego odkrywczego
Bo wcale nie takie są moje intencje. Ja nie piszę własnej powieści, nie tworzę swojego uniwersum. Pozwalam tylko jeszcze raz przenieść się do Śródziemia i choć na chwilę znowu cieszyć się tym wspaniałym światem lub dopiero go odkryć. Może są osoby, które wcześniej nie interesowały się twórczością Tolkiena, a teraz będą do tego bardziej skłonni. Nie chcę powiedzieć, że praca w zrobienie każdego wpisu to bułka z masłem, bo zawsze zajmuje mi to dużo czasu, ale nie jest to również nic nowego. Więc jeśli ktoś oczekuje w moich wpisach innowacji i nowości, to się zawiedzie.

Druga sprawa jest taka, że dalej opisuję Tolkienowskie ikony. Legolas, Aragorn, Gandalf, Frodo, Sam, a ostatnio Gimli- chyba każdy, kto choć "liznął" Władcę Pierścieni, o nich słyszał. I tutaj nawet gdybym chciał, nie mogę sobie pozwolić na żadne wariacje. Ode mnie zależy tylko to, jak przystępna będzie opowieść o Gimlim, Przyjacielu Elfów, czy Gandalfie, Szarym Pielgrzymie. Zawsze staram się, żeby trzymało to poziom i cieszyło, edukując przy okazji do pewnego stopnia, bo co rusz przemycam dużo ciekawostek i mniej znanych faktów.

Również żeby była jasność: nie jestem wszechwiedzącym wysłannikiem Eru Ilúvatara, który historię Śródziemia ma w jednym palcu. Wielką pomoc oferuje mi świetne Śródziemie Wiki, jego angielski odpowiednik, a czasem nawet same PDF'y Władcy Pierścieni, gdy potrzebuję znaleźć konkretnych informacji w szybkim czasie.

Z czasem zamierzam opisywać coraz to mniej lub bardziej znane postacie, miejsca, przedmioty, bitwy i wydarzenia, rozświetlając drogę przez Śródziemie tym, którzy dopiero na nią wstąpili. Nie będę wołał do tego wpisu, jedynie otaguję.

Tenna' ento lye omenta
M.....o - #myslalemnadtymcontentemduzozadlugo #oswiadczenie #wladcapierscieni #art 
...

źródło: comment_uFICLCAegPSu6cw8UEjVXFoJA0FuPBXc.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@MyslalemNadTymNickiemDuzoZaDlugo: A ja Ci właśnie za takie przystępne informacje ze świata Tolkiena bardzo dziękuję. Nie czytałam ani trylogii ani tym bardziej Silmariliona, a po jednodniowej lekturze Twojego tagu nabrałam ochoty na przeczytanie wszystkiego i poszerzenie własnej wiedzy o tym bardzo bogatym świecie. Rób to co robisz, bo wychodzi Ci świetnie - ja dziękuję z całego serca ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz