Wpis z mikrobloga

Dzień dobry, Wykopowicze!

Mamy dla Was dwie informacje. I niestety, żadna z nich nie jest dobra ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Zaczniemy od tej gorszej: jak już zauważyliście pojawił się poważny problem z powiadomieniami, które otrzymujecie z obserwowanych tagów. Powiadomienia dochodziły do Was z bardzo dużym opóźnieniem. Niestety, dzieje się tak ponieważ - nie będziemy ukrywać - zaskoczyła nas mocno liczba powiadomień związanych z ostatnimi wydarzeniami (najpopularniejszy wykopowy tag wygenerował w ciągu dnia 19593900 powiadomień - a to tylko jeden tag). O ile przy mniejszej aktywności system świetnie się sprawdzał, o tyle przy obecnej, nie był w stanie poradzić sobie z obsłużeniem wszystkich powiadomień. Nie ma jednak tego złego co by na dobre nie wyszło - zespół od rana pracuje nad zaprojektowaniem i wdrożeniem nowych rozwiązań. Niebawem przekażemy Wam więcej informacji na ten temat.

Druga, odrobinę pozytywniejsza wiadomość: rano wdrożyliśmy rozwiązanie, które powinno znacznie poprawić sytuację z powiadomieniami. Jest to jednak rozwiązanie chwilowe, a nie docelowe. Docelowo system powiadomień zostanie przebudowany i dostosowany do obecnych wymagań serwisu, aby w przyszłości podobne problemy się nie pojawiały.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności związane z powiadomieniami. Postaramy się możliwie jak najszybciej wyeliminować obecne problemy (,)

#wykop #wykopblog #oswiadczenie
  • 271
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wykop: A ja kiedyś wyłączyłem powiadomienia z tagów i nawet nie pamiętam gdzie to włączyć :D

Lagi to mają też powiadomienia jak ktoś nas woła.. może warto na tym się skupić ?
  • Odpowiedz
@wykop:

Zaproponowane rozwiązanie sugeruje wprowadzenie >odgórnej cenzury, to kiepska droga. Najpierw zbanujemy >tagi związane z YouTube, bo komuś się one nie >podobają, później znajdą się przeciwnicy śmiesznych >kotków i też będziemy musieli usunąć koty z Wykopu, >później odezwą się osoby, którym nie pasują inne tagi - i >tak za każdym razem będziemy coś usuwać?

ale za loli będziemy banować, bo użytkownicy zrobili aferę xD
  • Odpowiedz
odgórna blokowanie to zło. I pod tym należy się podpisać, bo moje skojarzenie jest jedno tak kiedyś działała cenzura. Wykop to nasze wspólne dobro i nie pozwólmy aby niesforna grupa użytkowników nami manipulowała.
  • Odpowiedz
@wykop: co wy p---------e, wiesz jak mało powiadomień na sekundę musiałby system wysłać żeby poszło 19m wiadomości dziennie? Współczesny smartfon by to obsłużył, Oh wypok wypok dokąd zmierzasz
  • Odpowiedz
@wykop:

Takie sytuacje będą się działy dopóty, dopóki nie będzie wam zależało na jakości wpisów, jakości ogólnej zawartości wykopu a zamiast tego będzie wam zależało na ilości wyświetleń i ilości użytkowników (którzy generują ten gównocontent).

Pisałem o tym już nie jeden raz (ale
  • Odpowiedz
mam pomysl. po prostu wywalcie tagi typu danielmagical rafonix no i manga. Gwarantuje ze bedzie spokoj!


@johnmorra: Inspirowane tym jak po wycieku haseł z winy wykopu banowano użytkowników?
  • Odpowiedz
@wykop: Nie możecie wprowadzić jakiś priorytetów dla tagów albo np. tagi ulubione i reszta? Obseruje sporo, ale naprawdę, naprawdę interesuje mnie tylko kilka, reszte przeglądam jak się bardzo nudzę. Problem w tym, że te co mnie naprawdę interesują giną w morzu spamu z tych mniej interesujących.
  • Odpowiedz