Wpis z mikrobloga

Będzie was PiS robił, jak Ruchadło Leśne robiło @Andrzej-Duda!
Popatrzyłem chwilę na #tvpis i to jest dramat! Najgorsze, że ojciec jest miłośnikiem PiS-u i ogląda tę propagandę sukcesu. Zapytałem, czy PiS już kupił śmigłowce szturmowe dla polskiej armii, to najpierw powiedział, że one nie są najważniejsze, bo jak leci nisko, to go "ze strzelby zestrzeli". Później dodał, że widocznie nie ma pieniędzy w budżecie.

Ci Muricanie już nam sprzedali te Patryjoty? 30 mld, tak? Osiem zestawów? Oglądałem jakiś wywiad z ekspertem i powiedział, że to może zniszczyć bodajże połowę Iskanderów wystrzelonych z Obwodu Kaliningradzkiego. Prawda to, #militaria, #wojsko, #armia? Reszta spadnie na Polskę. Pytanie o ochronę radarów. Czy Rosjanie przypadkiem nie dysponują odpowiednim sprzętem, żeby jednym przelotem rozpieprzyć je w pisdu? Tak jak to było w Iraku przed ofensywą lądową – najpierw neutralizacja systemów przeciwlotniczych (domyślna funkcja Patriotów to ochrona przeciwlotnicza), zniszczenie lotnisk.
A, nie. Sorry. Wojska Ochrony Terytorialnej je ochronią.

Ile sprawnych do natychmiastowego lotu bojowego mamy aktualnie Jaszczębi? Bo że śmigłowców szturmowych nie mamy, to wyżej wspomniałem. #lotnictwo

#trump

I jeszcze taka ciekawostka:
https://pl.wikipedia.org/wiki/MIM-104_Patriot#Kl.C4.99ska_w_Dhahran

Plus:

Według informacji podawanych przez US Army, współczynnik sukcesu w działaniach zestawów Patriot PAC-1 i 2 wynosił 80% w przypadku obrony Arabii Saudyjskiej i 50% w obronie Izraela. Armia zrewidowała następnie te współczynniki, odpowiednio do 70 i 40%. Tymczasem, jak pokazały wyniki dziesięciomiesięcznego dochodzenia podkomisji Kongresu USA, pociski systemu Patriot trafiły zaledwie kilka irackich Scudów.


#aircraftboners
Pobierz Fuehrer - Będzie was PiS robił, jak Ruchadło Leśne robiło @Andrzej-Duda! 
Popatrzyłe...
źródło: comment_F1kRC1DDQoQ90f1bkTDeRZo2rrJNzExi.jpg
  • 3