Wpis z mikrobloga

Dobra, jest sprawa… Powoli rozglądam się za nowym sprzętem, bo za dwa miesiące zaczynam studia. W tej chwili jestem „w sadzie” u #apple i w sumie chciałbym pozostać. Będę studiował przez 4 lata BSc Web and Mobile Development, więc komputer to baaardzo potrzebna rzecz. W tej chwili mam najtańszego #macbook.a Air 11" z 2014 i trochę będę wokół niego krążył, bo na nim normalnie programuję i gram w WoWa. Rozpisałem sobie trzy wstępne propozycje z plusami i minusami. Ceny przed zniżką studencką.

1. #imac 27“ + zmiana hdd na 256GB SSD: £1839
+ najbardziej wydajny
+ synchronizacja wszystkiego
+ zostaję na maku na stałe
+ WoW dobrze działa
- piszę na studiach na malutkim / starym MBA
- najdroższy jednorazowy wydatek

2. MacBook Pro 13“ bez touch bara + upgrade do 16GB RAMu: £1629
+ mogę sprzedać starego MBA - wychodzi najtaniej
+ zostaję na maku na stałe
+ piszę na studiach na nowej i bardzo wydajnej maszynie
- WoW nie będzie chodził dużo lepiej niż wcześniej
- mało złącz…

3. iPad Pro z klawiaturą na studia + PC do WoWa: £868 + koszt PC
+ jestem dość mocno nahype’owany na używanie iPada Pro jako podstawowego urządzenia na studiach - to by dla mnie było nowe doświadczenie, a lubię nowości
+ WoW na PC działa najlepiej
+/- dwie maszyny „główne” w domu
- jeśli przesiądę się na PC jako główną domową maszynę, nie będę miał synchronizacji operacji z telefonem i iPadem
- dev na apple na starym MBA
- nie wiem do końca jak iPad będzie sobie radził w „poważniejszych“ zadaniach - to jest ciągle nowy sprzęt i nie do końca wiadomo jak go wykorzystać najlepiej jako pomoc do studiowania

Ktoś ma jakieś uwagi, opinie, może coś przeoczyłem? Może macie też doświadczenie w używaniu #ipad.a jako komputera / maszynki do notatek, może nawet do programowania?
  • 6
@Pobe: osobiscie bym od razu odrzucil stacjonarnego maka, jak stacjonarke miec to imo o wiele lepiej pc

myslalbym nad opcja 2/3 ale i tak wybralbym pro 13
@Patryk: 11" W pierwszym przypadku używałbym tylko do notatek / prezentacji, a w trzecim do programowania na iOS. I mam do niego zewnętrzny monitor 27".
Dzięki za listę do hackintoshy, ale nie zamierzam się z tym bawić.
@Pobe: Z tego co wymieniłeś to tylko #2.
Na studiach często będziesz potrzebował lub chciał wziąć komputer na wydział, więc nie wrzucaj się w stacjonarkę.
Natomiast, ja bym wziął jednak wersję z TB. Więcej portów, lepszy procek, a touchbar wbrew pozorom działa całkiem fajnie. Nie wiem czemu ludzie się tak srają o ten brak klawiszy funkcyjnych, ja jestem programistą i nie odczuwam zupełnie tego.