Wpis z mikrobloga

Pytanie głównie do niskich Mirabelek albo do Mirków z niskimi partnerkami jeżdżącymi na moto ;).

Powoli rozglądam się za motocyklem dla siebie, a że jestem niska (163 cm #krasnal ) i raczej do grubasów nie należę, to szukam czegoś w miarę lekkiego i z nisko położonym siedziskiem. Ewentualnie z łatwą możliwością obniżenia moto (w sumie to nie wiem czy każdy można na zawieszeniu obniżyć).

Jakie moto polecacie dla takich krasnali?

Na nauce jazdy jeździłam (jeżdżę :D, bo jeszcze nie zdałam egzaminu :P) na starej i nowej Yamaszce XJ6, ta starsza, mimo obniżonego siedziska, wciąż była dla mnie za duża, no i cholernie ciężka :/ (z 230 kg), nie sięgałam pełną stopą do podłoża, więc nie czułam się na niej pewnie. Nowsza jest dodatkowo obniżona na zawieszeniu i lżejsza (z 200 kg?), czuję się na niej zdecydowanie pewniej.

Robiłam wstępne rozeznanie i w oko wpadły mi Honda CB500F, Honda CBR500R i Kawasaki ER6. Jakie są wasze propozycje?

#motocykle #motomirko #motomirki #moto #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 44
@Dr_Killjoy: xDDDDDDD zmartwiła mnie ta zmiana, bo jak słyszałam o nowym duku, to liczyłam, że delikatnie go obniżą. niestety po liftingu dla mnie odpada - 830 mm ( ͡º ͜ʖ͡º)
btw. jeździłam jakąś 250, która miała 800mm i była wąska, a i tak nie dosięgałam całą stopą do ziemi, więc rzeczywiście marna opcja dla niskich osób.
@takapani ja posiadam Kawasaki ninja 250r jest bardzo fajny choć zaczyna mi brakować mocy ale to mój pierwszy motocykl więc nie mam dużego doświadczenia i nie powiem czy szybko Ci się znudzi. Ale z tego co pamiętam to posiada abs i pokazuje na którym biegu jesteś z takich przydatnych rzeczy i można kupić prawie nowego z małym przebiegiem.