Wpis z mikrobloga

@rzep: aha,czyli też źle że odwiedza nas Prezydent USA?Zresztą to wyszło od Ambasady i to ona stworzyła listę gości.Widocznie Trump ma jakiś polityczny interes aby na pierwszym miejscu odwiedzić nasz kraj a nie UK czy Niemcy,jeśli naprawdę zamierza udzielić poparcia rządom pisu to tym bardziej jest to zagadkowe.No bo jak to,Grześ lamentuje o izolacji Polski na świecie a tutaj taka wizyta i to wcale nie "wyklęczana" przez Waszczykowskiego i resztę załogi
@Hamouma: Wiesz - nie chodzi o to, że Donio T przyjeżdża, ale jaką propagandową papkę z tego robią pro-rządowe media. Tak jakby po raz pierwszy prezydent US of A przyjeżdżał do Polski, albo jakby jego pojawienie się tutaj nagle miało sprawić, że nasza gospodarka zrówna się z poziomem co najmniej Niemiec, albo nasza armia zyska atom i tysiące najnowszych maszyn jeżdżących, pływających i latających. Z drugiej strony niektórym lewicowym mediom też
Z drugiej strony niektórym lewicowym mediom też #!$%@? trochę przy tej okazji.


@jaqqu7: i właśnie dlatego pis podejmuje rękawice,Prezydent USA to jest ważna postać,nawet jak beknie czy rzuci suchara to i tak cała światowa prasa będzie to miała na głównej,nie dziwota że pis ma kisiel w majtkach na samą myśl,że przywódca najpotężniejszego kraju świata planuje udzielić poparcia ich rządom,zobacz jaki to jest dla nich sukces wizerunkowy oraz dla naszego kraju,niech jeszcze
@Hamouma: Akurat taka "murzyńskość" w stosunku do USA mi się jednak nie do końca podoba. Niemal nakaz sprowadzania zwolenników partii do przywitania Trumpa, czy jak wcześniej pisałem - robienie z tego jakiegoś bezprecedensowego wydarzenia to jak dla mnie zbytnia przesada. Robimy z siebie żebraka, który prosi kierownika o 50 groszy.
Widocznie Trump ma jakiś polityczny interes aby na pierwszym miejscu odwiedzić nasz kraj a nie UK czy Niemcy


@Hamouma: Oczywiście, że ma. Jest najgorzej ocenianym prezydentem we współczesnej historii, co chwilę wychodzą na jaw kolejne afery z jego udziałem, nie zrealizował żadnego ważnego postulatu i nie zanosi się na to w najbliższym czasie, proponowana przez republikanów reforma zdrowotna jest kompletną klęską, a przez wycofanie się z porozumienia paryskiego i swoją ogólną
aha,czyli też źle że odwiedza nas Prezydent USA?Zresztą to wyszło od Ambasady i to ona stworzyła listę gości.


@Hamouma: Nie, nie jest to złe. Ale prezydent USA odwiedził nas 3 razy w ciągu ostatnich 6 lat i wtedy "niezależne media" się jakoś nie rozpływały nad tym jakim to my nagle partnerem dla USA jesteśmy.

Ja się śmieję z robienia z tego jakiegoś wiekopomnego wydarzenia, jak to robi cytowana gazeta.

Widocznie Trump
A na dłuższą metę? Wiążąc się z USA w takim momencie odcinamy się od Europy, która pod każdym względem jest dla nas o wiele ważniejsza niż USA


@alkan: bo?I czemu mamy się"odciąć od Europy"?Interesy to interesy,raz UE a raz USA a raz Grupa Wyszehradzka nie można być do niczego ślepo przywiązanym a skowyt w stronę Trumpa zwłaszcza,że strony Niemiec jest spowodowany zaprzestaniem bycia bogatym wujkiem ze stanów tylko postawienie na podmiotowość
@Hamouma: Głupota. Owszem USA jest ważnym sojusznikiem w ramach NATO, ale prawdziwe interesy mamy głównie w Europie i to się nie zmieni. Próbujemy tworzyć egzotycznie ekonomiczny sojusz, który w dalszej perspektywie może nam się odbić czkawką.

Można tupać, odwracać głowę - ale zjednoczona Unia (która oczywiście wymaga reform w swoim działaniu) to jedyna droga dla Polski i reszty państw kontynentu. Wystarczy spojrzeć na PKB USA i Chin, zasoby ludzkie etc. Pojedynczo
na takim szczeblu to nie są zwykłe gesty,nawet ostatnie spotkanie Trumpa z Merkel i nie podanie jej ręki jest bardzo wymowne,(i nie chodzi mi o jego brak manier),brak udzielenia mu noclegu w chyba Hamburgu też jest znaczący,to jest polityka,takie gesty czy zachowania też dużo pokazują o relacjach między krajami


To nadal są tylko gesty. Mogą sobie ręki nie podawać - dopóki dalej robią biznesy, to wszystko się kręci.

Ja mu się wcale
powtarzam,na takim poziomie nic nie jest pozostawione przypadkowi,każdy najmniejszy gest ma określony cel,tak samo z rozmieszczeniem osób na tym zdjęciu


@Hamouma: Akurat w przypadku Trumpa wiele gestów jest jak najbardziej przypadkowe.

Pewnie,że liczą się gesty a nie słowa ale Polska wywiązuje się z 2%pkb na obronność co wielokrotnie doceniał Trump w swoich przemowach,kto wie,może dobiją jakiś targów z Macierewiczem


Jak dobiją - będzie temat do dyskutowania. Do tego momentu wizyta ma