Wpis z mikrobloga

@sierzchula znaczy przy jakiej redukcji? Mam wrażenie że to są bajki opowiadane przez ludzi którzy nigdy nie jeździli na Vce. Nie mam najmniejszego problemu zbicia 3 czy nawet 4 biegów i nigdy nic mi się nie zblokowało :x a hamowanie silnikiem jest mocne, świetna sprawa to jest (ʘʘ)
  • Odpowiedz
@gerard-kowalski: mam kumpla zielonego, jak mu dałem się przejechać moim ducati, to zablokował tylne koło na szczęście na prostej. Taki krótki uślizg przy redukcji bez międzygazu. Także najpierw nauczyć się redukować z międzygazem, a potem V-ke ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@sierzchula to nie wiem co on odwalił. Mogę spokojnie zredukować 2-3 biegi (więcej nie próbowałem) bez używania gazu a tylko samym sprzęgłem i może trochę szarpie ale nie było żadnego uślizgu.

Ile masz mocy w tym Ducati? Może to jest kwestia tego, bo te 70 koni w SV naprawdę krzywdy nie zrobi
  • Odpowiedz
@gerard-kowalski w SV da się zablokować koło jak obchodzisz się źle ze sprzęgłem i gazem, zredukuj te 2 biegi i strzel ze sprzęgła, to nawet na suchym asfalcie i jeździe prosto powinno się udać. Mimo tego nie uważam by był to zły motocykl na początek, trzeba po prostu o tym pamiętać, od początku uczyć się poprawnej techniki tj nie zamykać gazu w zakręcie, redukcje z międzygazem, przecież to nie minimalny błąd w
  • Odpowiedz
@HetmanPolnyKoronny: w sumie racja, jak ktoś zamknie gaz w zakręcie w rzędówce to może sobie narobić problemów, a w V-ce jeszcze łatwiej o nie.

@TheFriendlyNeighbor: Także o tym blokowaniu koła pomyśl tylko, ale bez paniki, SV to super maszyna, na spokojnie i z głową naucz się z nią obchodzić odpowiednio, wyczuj sprzęgło i zmianę biegów w obie strony, i przyjemności z jazdy! Ta moc i frajda z jazdy V-ką dadzą
  • Odpowiedz
@gerard-kowalski: w SV aby zablokować koło trzeba nacisnąć nogą na hamulec. Ludzie takie głupoty gadają o tym blokowaniu koła, że głowa mała. Miałem SV650 i teraz mam KTM 690 i nic się nie blokuje (tutaj akurat jest sprzęgło antyhoppingowe).
Motocykl zwalnia dosyć szybko ale bez przesady.
@TheFriendlyNeighbor: SV650 był moim pierwszym moto i całkiem fajnie się tym jeździ.
  • Odpowiedz
@danielosw: @gerard-kowalski: A Panowie próbowali jeździć sportowo? Zmieniać bieg w ułamku sekundy? Tylko tu wystąpi blokada koła przy redukcji jak się nie potrafi zgrać wszystkiego, bo w normalnej jeździe to oczywiście nie ma możliwości zablokować koło obchodząc się delikatnie ze sprzęgłem.
  • Odpowiedz