Wpis z mikrobloga

Dobre info dla osób korzystających z komunikacji miejskiej. Do końca 2017 roku możecie kupować bilety na autobus, tramwaj, itd. za symboliczne 1 zł! Warunkiem jest skorzystanie z aplikacji #mpay lub #gopay oraz płatność poprzez #masterpass. Bilety biorące udział to zarówno jednorazówki, jak i czasówki (do 90 minut). Np. w Warszawie 90-minutówka kosztuje 7 zł, zatem to aż 6 zł oszczędności na bilecie.

Promocja obowiązuje dla następujących miast:

GoPay - Bolesławiec, Chrzanów, Ełk, Gniezno, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Jarocin, Kołobrzeg, Koszalin, Łomża, Łódź, Ostrołęka, Piotrków Trybunalski, Poznań, Skarżysko Kamienna, Suwałki, Świnoujście, Tychy.

mPay - Białystok, Częstochowa, Głogów, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Inowrocław, Kraków, Kraśnik, KZG GOP i MZKP, Lublin, Łódź, Ostrołęka, Poznań, Przemyśl, Radom, Rzeszów, Stargard, Warszawa, WKD, Włocławek, Zduńska Wola.

Opisy promocji u mnie na blogu: promocja mPay i promocja GoPay lub na stronach internetowych operatorów.

#cebuladeals #promocja #komunikacjamiejska #bilety #okazja #warszawa #krakow #aplikacje
  • 65
@kok_fin: a w Trójmieście jak w chlewie obsranym gównem, nawet promocji nie ma. Bilety na SKM i ZKMy oddzielne, ceny i częstotliwość komunikacji i jej awaryjność sprawia, że człowiek woli samochodem. Ale oczywiście zawsze jest gadka, że to i tak taniej niż w Warszawie. Tylko w Warszawie za stówkę można mieć metro i autobusy, ah szkoda gadać.
Dobra, zrobię instrukcję krok po kroku jak zamawiać bilety w promocji. Niech i Ci mniej mobilni sobie poradzą.

1) Zakładanie portfela MasterPass. Portfel MasterPass to jak sama nazwa wskazuje...portfel, czyli trzyma się w nim karty debetowe, kredytowe itd. Tutaj nie trzymamy fizycznie kart, lecz ich dane. Dzięki temu podczas zakupów w aplikacji (np. mPay czy GoPay), ale i innych sklepach internetowych, zamiast wklepywać wszystkich danych karty, logujemy się w MasterPassie i podajemy
@kok_fin: w przypadku tej promocji z mpay łatwiej się płaci jak dodałem kartę do ich walleta - można przez stronę https://wallet.mpay.pl/site/login ale ja dodałem w aplikacji - chyba szybciej;

a potem płaciłem już kartą w tej apce mpaya - drugi przycisk "płacę kartą ..." i jest szybciej niż przez ten kolorowy masterpass a promocja działa; pyta tylko o PIN i już kupione;
3) Teraz przykład mPay'a. Ściągamy apkę, instalujemy i rejestrujemy się w niej. Po zalogowaniu wybieramy prawy górny róg - BILETY. Na następnej stronie mamy już wesołą informację z info o promocji oraz wyborem miasta/przewoźnika. Kolejne kroki to parametryzowanie konkretnego biletu. Dochodzimy do podsumowania. System podpowiada nam skorzystanie z promocji MasterPass. Nie protestujemy, tylko klikamy Potwierdź. Wybieramy "Płatność kartą MasterPass portfel elektroniczny". Teraz mamy do wyboru "Wybierz sposób akceptacji płatności". Teraz warto
kokfin - 3) Teraz przykład mPay'a. Ściągamy apkę, instalujemy i rejestrujemy się w ni...

źródło: comment_VUmvuMTlYzmUNgtQ8C802QodMoLlFDMa.jpg

Pobierz
@JanOszekToJa: ja pokazywałem na tym z czego ja korzystam. uPaid Wallet mam od paru lat :) Ale racja, na potrzeby promocji warto założyć portfel w mPay Wallet.

Dla tych, którzy skorzystają z apki GoPay, o wiele lepiej sprawdzi się za to używana przeze mnie apka uPaid Wallet. GoPay z nią współpracuje i nie ma potrzeby przejścia do drugiej aplikacji podczas finalizacji zakupu.

4) Po instalacji GoPay, logujecie się nr telefonu (hasło
@kok_fin coś mi nie działa, zrobiłem wszystko tak jak masz w instrukcji dla GoPay i upaid wallet, wybrałem bilet jednorazowy dla trójmiasta, ale cena byla normalna 3zł i tyle mi też ściągnięło...