Wpis z mikrobloga

@wykopowaswinia: jedynym sposobem na to jest strategia na "Poproszę kierownika". Muszą i już i nie mogą Ci odmówić, a jeśli kierownik odmówi, to idziesz dalej - do NBP. Identyczna akcja jak z januszowymi sklepikami, gdzie karta można płacić od jakiegoś pułapu - nie i już. Ludzie znajcie i walczcie o swoje prawa, bo nas ten kraj, korporacje i urzędy tak w tylek wyruchaja, że z podłogi nie wstaniemy.
Identyczna akcja jak z januszowymi sklepikami, gdzie karta można płacić od jakiegoś pułapu - nie i już. Ludzie znajcie i walczcie o swoje prawa


@pomidorowka: To jest nieco inna sprawa - januszowe sklepiki przyjmując drobne płatności kartą rezygnują z marży na rzecz prowizji. Jak na moje to zwykła przyzwoitość nakazuje zaakceptować taką strategię. Zawsze można iść do żabki czy marketu, po co robić komuś pod górkę?
@mirek_z_laga: Znowu te głupie dysputy "przyjmą/nie przyjmą". Na konto osobiste przyjmują bez żadnej prowizji. W praktyce wygląda to tak, że w jakiej formie się nie przyniesie to i tak muszą wszystko przeliczyć (przy Tobie) i zapakować we własne ruloniki. Możemy im oczywiście ułatwić sortując wcześniej osobno każdy nominał. Na konto firmowe już jakaś prowizja będzie. Reakcje kasjerów różne, zazwyczaj nie są zachwyceni. Sprawdzone w pięciu różnych oddziałach banku millenium. Jeśli w
rezygnują z marży na rzecz prowizji.

Jak na moje to zwykła przyzwoitość nakazuje zaakceptować taką strategię.


@Elaviart: co? przecież janusz zgodził się na takie ryzyko podpisując umowę z operatorem płatniczym, ja oddając swoje pieniądze bankowi i co za tym idzie operatorowi płatniczemu chce mieć możliwość płatności wszędzie gdzie tylko jest to możliwe, a jeśli jest terminal to mogę płacić i janusz odmawiając łamie umowę

Zawsze można iść do żabki czy marketu,
@jonzi:
Wiem, że przyjma. A opłata jest związana z tym że mam konto internetowe i wpłaty w wplatomatach sa darmowe, a w okienku płatne 9zl.

@SDammtsg:Wszystko jest posortowane, zbieram tylko pieciozlotowki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@shakar: Przekonałeś mnie. Kupię za to chipsy i batony
@Andczej: Tak, tak, zgodził się to go #!$%@?ć. Czego nie zrozumiałeś we fragmencie na temat zwykłej, ludzkiej przyzwoitości?
Odwracając kota ogonem - skoro zdecydowałeś się robić zakupy akurat u tego janusza to dlaczego nie zaakceptujesz jego własnej polityki w jego własnym miejscu? "Bo prawo"? Prawo nie zawsze jest doskonałe, czasem bywa skomuszonym, ingerującym w wolny rynek tworem. Najistotniejszym jest to, że nikt nie ustawia takich limitów bo ma takie widzimisię, a
zgodził się to go #!$%@?ć.


@Elaviart: bez przesady

Czego nie zrozumiałeś we fragmencie na temat zwykłej, ludzkiej przyzwoitości?


ludzka przyzwoitość nakazuje mu nie łamać warunków umowy

skoro zdecydowałeś się robić zakupy akurat u tego janusza to dlaczego nie zaakceptujesz jego własnej polityki w jego własnym miejscu?


bo nie muszę i on nie może narzucać swojej polityki skoro jedna została już mu narzucona

że nikt nie ustawia takich limitów bo ma takie