Wpis z mikrobloga

@tosyu: Gdzie ty tam masz cukier? O ile jest tam normalny cukier, to tylko w dodatku owocowym na dnie, a i to bardzo mało, o ile w ogóle. W normalnym mleku jest ok. 5g węglowodanów na 100 g. To nie znaczy, że producent słodzi mleko, tylko, że to naturalnie występująca w mleku laktoza, która jest cukrem (węglowodanem).
  • Odpowiedz
@Trusky92 znam jednego specjalistę, który zajmuje się jakością mleka. Gość był chyba w każdej mleczarni w Polsce i mowi, że generalnie wszystkie przestrzegają norm i prawa, ale jeśli miałby wskazać najlepszą to byłaby to właśnie Piatnica.

Ponoć mają najlepsze mleko w Polsce: mleko eko, uzyskiwane od krow, które żywią się wolnowybiegowo na pastwiskach i starają się raczej zapobiegać niż leczyć choroby antybiotykami. Mowa tu o takiej chorobie zwanej mastitis czyli zapaleniu
  • Odpowiedz
  • 22
@Trusky92 Ja tam bym wolał taki sam jogurt, tylko z dobrze zrobionymi paszami GMO i do tego aspartam zamiast cukru. Tak postępują inteligentni ludzi, którzy się faktycznie znają na nauce, bo ile się nasłuchałem pierdół o słodzikach od internetowych dietetyków, to głowa mała :v
  • Odpowiedz
@wojtek_bez_portek: z czego co kojarzę mleko z piatnicy rozlewane jest w ostrowi mazowieckiej xdd do tego piatnica ma pod soba duże bardzo wydajne gospodarstwa wiec z tym bardzo "eko" i "wolnowybiegowe na pastwiskach" nie przesadzajmy. To nie zmienia faktu, ze ich produkty sa bardzo dobre
  • Odpowiedz
@arkagham: syrop glukozowo-fruktozowy jest robiony ze skrobi kukurydzianej która jest tania dlatego jest chętnie stosowany. Opinie sa podzielone na jego temat ale przeważają te negatywne. Głownie chodzi o nadmiar fruktozy ponieważ w nadmiarze jest szkodliwa co wynika z różnicy szlaku glukozowego i fruktozowego. Fruktoza nie przekształca sie w glikogen, zwiększa ilość WKT co uszkadza komórki veta trzustki co moze prowadzić do cukrzycy II i takie tam. Podobno także nasila łaknienie.
  • Odpowiedz
@coach_maciej powtarzam to, co usłyszałem od kolesia, który zna się na rzeczy ;) zresztą co ma miejsce rozlewu do jakosci, czy jak coca cola jest rozlewana w Polsce to jest gorsza od tej amerykańskiej, a te amerykańskie są wszystkie gorsze od tej pierwszej, oryginalnej fabryki?

Jako mleczarnia oczywiście, że ja pod sobą duże gospodarstwa, nie powiedziałem, że nie. Ale mają tez takie, które nie są wcale tak wydajne a stawiają na
  • Odpowiedz
@coach_maciej: Mleko rozlewane jest w Ostrołęce czyli mleczarni, którą Piątnica przejęła, a następnie przechowywane w magazynie wysokiego składowania w Piątnicy. A wszystko zaczyna się w Ostrołęce ze względu na dostępność do maszyn, które na to pozwalają.
  • Odpowiedz
@feuer: jogurt naturalny z tej serii ma około 4g węgli czyli raczej standard jak na jogurt, te z owocami oczywiście mają więcej ale nie powiedziałbym że w #!$%@?, więc ten znak równości to tak chyba nie do końca.
  • Odpowiedz