Wpis z mikrobloga

@Trusky92: mieszkam blisko Piątnicy i u mnie w mieście jest ich sklep firmowy, gdzie wszystko jest za pol ceny, tylko w zlych opakowaniach xd Na etykiecie smak A a w rzeczywistosci B. Troche cebula ale wiadomo :D
  • Odpowiedz
@Trusky92: Niby co jest takiego szkodliwego w syropie glukozo fruktozowym, czego nie ma w sacharozie? Ma wpływ na ludzki organizm taki sam jak inne cukry. A zażeranie się jogurtem, bo jest tam kilkanaście gram sacharozy a nie innego cukru i wmawianie sobie, że dzięki tej super zmianie jest to nadjogurt to zwykła ignorancja.
  • Odpowiedz
o, czy rolnik prowadzi hodowlę pastwiskową czy stanowiskową to jego indywidualna sprawa.


@GregPelka: wiadomo, że indywidualna. Ale mleczarnia widząc, że wśród konsumenta jest w stanie uzyskać lepszą cenę za produkt "eko" powinna wykorzystać fakt "pastwiskowości" niektórych gospodarstw. Tym bardziej, że, jak już pisałem, nie będziemy w stanie konkurować z Chinami pod kątem wielkości produkcji, więc powinniśmy iść w jakość. Nawet, jeśli jest ona tylko pozorna, bo ja nie twierdze, że tylko produkcja pastwiskowa jest najlepsza i koniec. Mleko od krów dojonych robotem i żywionych TMRem to wciąż to samo mleko. Często nawet lepsze, bo TMR.

Kuleje, ale już niedługo. Bodaj właśnie dziś Polska miała przedstawić plan walki z antybiotykami w hodowli, a jeszcze pół roku temu takiego planu nie miała. Także zapewne Unia narzuci nam z góry plan ograniczenia antybiotyków o 20-30% a potem i więcej, także
  • Odpowiedz
Tym bardziej, że, jak już pisałem, nie będziemy w stanie konkurować z Chinami pod kątem wielkości produkcji, więc powinniśmy iść w jakość.


@wojtek_bez_portek: Jesteśmy. I gdyby nie anty-rolna polityka rządu, to dalej bylibyśmy w czołówce światowych producentów mleka. Chiny to żadna konkurencja, gdyż u nich mleka spożywa się bardzo mało.

Jeśli ma LKS na poziomie 1 milion no to co leci? Mleko konsystencji śmietany. Jak ma więcej to robi się z tego białko jaja niemal.

Takie krowy, nieleczone spotkasz tylko u małego rolnika. A mały rolnik, mający kilka-kilkanaście-kilkadziesiąt krów nie będzie ryzykował, że mu pula w całym zbiorniku skoczy kilkukrotnie i dostanie mniej hajsów. Poza tym nie pamiętam, czy zbiorniki na mleko są indywidualne/od niewielkiej ilości
  • Odpowiedz
@harry-potter: Mi nie chodzi o 0% tłuszczu, ale chodzi o syrop, który powoduje nadmierne osadzanie się tłuszczu na narządach wewnętrznych, na pewno normalny cukier wypada przy nim korzystniej
  • Odpowiedz