Wpis z mikrobloga

Ponoć mają najlepsze mleko w Polsce: mleko eko, uzyskiwane od krow, które żywią się wolnowybiegowo na pastwiskach i starają się raczej zapobiegać niż leczyć choroby antybiotykami.


@wojtek_bez_portek: Trochę #!$%@?.
To, czy rolnik prowadzi hodowlę pastwiskową czy stanowiskową to jego indywidualna sprawa. Owszem, wśród dużych graczy przeważa ta pierwsza. W sensie jest obora, ale jest praktycznie cały czas otwarta i krotki mogą sobie wychodzić na świeże powietrze kiedy chcą.
Z zapobieganiem generalnie Polska
  • Odpowiedz
@coach_maciej: osobiscie jestem wrogiem wszelakiego cukru, z fruktoza na czele, ale roznice w procentowej zawartosci fruktozy miedzy sacharoza a syropem gf sa marginalne. O to mi chodzi ;) od kazdego cukru wole aspartam czy erytrytol/ksylitol
  • Odpowiedz
@brak: cukier trzcinowy xddd to jest wciąż cukier, wciąż sacharoza ta sama co w cukrze białym. Cukier trzcinowy nie jest wcale zdrowszy od białego, jest po prostu nierafinowany. Cukier to zawsze cukier- biała smierć ;p
  • Odpowiedz
???????????/ XD


@peszmerd: Nie wiem za co masz tyle plusów, przecież zwykły cukier to nie fruktoza. Zwykły cukier to sacharoza, gdzie fruktoza i glukoza są ze sobą połączone pojedynczym wiązaniem. Nie jest to aż tak szkodliwe, jak sama fruktoza.
  • Odpowiedz
@wojtek_bez_portek: Wybacz kolego ale po przeczytaniu Twojego posta musiałem to rozchodzić. Po pierwsze to by krowa dawała sporo mleka musi być zdrowa. Jeśli dostanie zapalenia wymion jej mleczność drastycznie spada i jedna sztuka z zapaleniem potrafi zepsuć mleko od 20 krów. Owszem starsze mlecznice zawsze mają większą ilość komórek somatycznych w mleku od młodej krowy ale i tak dobrze karmione krowy mają dobre mleko. U mnie przeważają krowy w 4,5
  • Odpowiedz
cukier trzcinowy xddd to jest wciąż cukier, wciąż sacharoza ta sama co w cukrze białym. Cukier trzcinowy nie jest wcale zdrowszy od białego, jest po prostu nierafinowany. Cukier to zawsze cukier- biała smierć ;p


@coach_maciej: pierwszy lepszy wynik w google: "Poprzez pominięcie procesu oczyszczenia cukier nierafinowany zawiera między innymi żelazo, magnez, potas, wapń (są to minimalne ilości)." - nie masz racji, bo skoro trzcinowy zawiera choćby minimalne ilości minerałów,
  • Odpowiedz
@brak: te związki mineralne sa tam w tak minimalnych ilościach, ze sa niezauważalne dla ludzi z przeciętna dieta. Oczywiście zgadzam sie z Tobą, ze trzeba znac umiar i sam przyznam, ze ostatnio dzien w dzien zjadam miskę truskawek z cukrem. Chodzi mi o to, ze coraz większa cześć społeczeństwa jednak nadużywa cukru, widać to po otyłych dzieciakach i zwiekszona zachorowalnoscia na cukrzyce typu II. Zjeść jogurt z cukrem jaki on
  • Odpowiedz
@coach_maciej: jasne, ale jakby tak spojrzeć z pewnego dystansu, to są dwie skrajności, z jednej strony amerykańskie grubasy obżerające się wysokoprzetworzoną żywnością bogatą w cukry proste, z drugiej - fit blogerki i sportowe świry unikający cukru jak ognia. trudno znaleźć w tym wszystkim jakąś równowagę, ale nie dajmy się zwariować ;)
  • Odpowiedz