Wpis z mikrobloga

Jakie macie opinie na temat kombinezonów skórzanych z pod marki Tschul? nowy można już kupić za lekko ponad 1000zł(może bliżej 1500). I tak się zastanawiam czy nie była by to lepsza opcja niż szukanie w podobnej kasie jakiejś używki, tylko że znanej marki. Osobiście mam rękawice z Tschula i mimo, że były dość budżetowym zakupem, to jestem pozytywnie zaskoczony jakością. Przelatałem na nich jakieś 7-8tys km i nie widać zużycia. Dodatkowo, w ostatniej ulewie nawet nie przemokły.
#motocykle
Pobierz ImeNs - Jakie macie opinie na temat kombinezonów skórzanych z pod marki Tschul? nowy ...
źródło: comment_twGDvL1faCmsoMr60BXj9euRQ29zflnv.jpg
  • 14
@ImeNs brak mu pewnych ochraniaczy, ten na plecach jest jakiś taki krótki z tego co widziałem ale ogólnie to jest.. :-P ludzie jeżdżą i żyją więc jakiś syf to na pewno nie jest :-) kwestia jeszcze tylko tego jak na tobie leży
@gerard-kowalski: a jakby tak wymienić pewne ochraniacze? czy to się nie opłaca/nie da się?
i możesz napisać jakich ochraniaczy tym kombiakom brakuje?
nie sugerować się zdjęciem, to tylko takie dla zwrócenia uwagi :D
@ImeNs na klatę i biodra z tego co wiem. Nie wiem też jakie ma inne ochraniacze na kolanach i łokciach i barkach. Jeśli nie level 2 to warto by było je wymienić i robi się prawie 2k.. :-)
@ImeNs a i zanim go kupisz zobacz czy na pewno da się wyjąć piankę z pleców i założyć ochraniacz.. ja jak patrzyłem na jakiś to się dało ale na stronie wszędzie podają że ma piankę na plecach więc warto to sprawdzić żeby nie było zonka i żeby się nie okazało że na plecach nic nie ma:-)
@gerard-kowalski: przykładowy opis ich kombiaka:

kombinezon męski, dwuczęściowy

odcień skóry: mat

skóra bydlęca o grubości 1,2-1,3 mm

zamki YKK

slidery na rzepy na kolanach

carbonowe ochraniacze (włókno węglowe) na ramionach - lub PU - plastikowe -w zależności od partii

tytanowe lakierowane na czarno ochraniacze kolan oraz łokci - lub PU o strukturze plastra miodu - w >zależności od partii

garb na plecach - spełnia funkcje aerodynamiczną, bezpieczeństwa oraz wizualną

perforowana skóra
@ImeNs to ja już sam nie wiem. Gdzie indziej piszą o piance na biodrach i plecach... W sklepie też jak patrzyłem to miał piankę na plecach i trzeba dokupić ochraniacz...
Na twoim miejscu bym pojechał i przymierzył... Może się okazać że będzie źle leżał i od razu się problem rozwiąże :-P a jeśli będzie ok to po prostu przyjrzeć się co gdzie jak faktycznie ma założone i tyle :-) jeśli wszystko się
@ImeNs: różnica w cenie wynika przede wszystkim ze tego że sprzedawcy mają małą zmowę (spidi, daine, alpa- wszystkie o dziwo zaczynają się od 3,5 za dwuczęściowy-patrz jaki przypadek). A oprócz moich teorii, różnice robi jakość skóry, jej grubość i sposób obróbki. Otóż w Tschul -w budżetowych kombiakach do ich produkcji używa się zmielonej skóry (odpady, nie użytki i inne oszczędności) potem wchodzi to na walec i na końcu wytłacza się wzór:).
@hypation: czyli podsumowując twoją wypowiedź. uważasz, że płacąc powiedzmy za tschula ok 1600 zł dostaje tę mielonkę, czy mogę liczyć na lepszą jakość?
za tschula ok 1600 zł dostaje tę mielonkę


@ImeNs: zdecydowanie. Najważniejsze w kombiaku to właściwości ścierne (liczy się grubość i jakość skóry), ochraniacze są ważne, jednak co ci z nich jeżeli zerwiesz je przy poślizgu bo skóra była gówniana. LSS za tą cenę dostaniesz kiepski gatunek produktu- ja bym szukał używki albo dorzucił trochę golda i kupił RST ew. coś z tej półki. BTW garbów aerodynamicznych, kiedyś w motopublice przysłuchałem się