Wpis z mikrobloga

via Android
  • 0
@pandzioszka Co XD
W sumie nie napisalam, ale w opisie miałam też, że nie lubię jak ktoś stawia spacje przed znakiem interpunkcyjnym właśnie.
A poza tym, WTF, nie wkurza cię coś takiego? Na to się patrzeć nie da xD
  • Odpowiedz
@Sanski: może przeszkadzałoby mi to w książce, ale skoro w luźnej rozmowie dopuszczamy niestosowanie polskich znaków to dlaczego nie olać spacji? Przy jednostkowej sytuacji można to również uznać za literówkę. Poza tym mam na tyle dużo innych problemów, że nie mam zamiaru przejmować takimi głupotami:) wyluzuj a życie stanie się piękniejsze
  • Odpowiedz
@Sanski: Nie ma reguły interpunkcyjnej, która by znosiła użycie kropki na końcu zdania, należałoby więc ją postawić, nawet jeśli przed nią znajdzie się emotikon. Inna sprawa, że skoro emotikony są kombinacjami różnych znaków, najczęściej interpunkcyjnych, kropka mogłaby być uznana za część emotikonu.
Moim zdaniem najlepiej ten problem rozwiązać zdroworozsądkowo, uwzględniając zróżnicowanie tekstów i ich funkcje. W publikacjach drukowanych i elektronicznych, od których wymagamy wysokiego poziomu językowego i respektowania skodyfikowanych reguł,
  • Odpowiedz