Wpis z mikrobloga

Ktoś ma naprawdę kiepski tydzień. Użytkownik ashleigh serwisu Steemit wysłał ~ $259 812 (słownie: blisko milion złotych!) na nie ten adres, do złego użytkownika

https://steemit.com/steemit/@ravensw/steem-whale-accidentaly-send-a-lot-of-steem-by-mistake-to-no-name-user-ouch

#steem #kryptowaluty #steemit
Pobierz noisy - Ktoś ma naprawdę kiepski tydzień. Użytkownik ashleigh serwisu Steemit wysłał ...
źródło: comment_q8CH0zbOE08eldXrlGOrPd0eKF5PCC31.jpg
  • 10
Jak to się stało? Pomylił znajomych czy wysłał do całkiem losowego konta?


@wrongbit: ciężko powiedzieć. Adresami w Steem są po prostu loginy... więc dużo trudniej coś takiego pomylić od hashu, który wygląda prawie losowo.

ja robiąc przelew na 100 zł sprawdzam wszystko 3 razy. Ile razy sprawdzałbym robiąc przelew na 1mln?

Ostatnio przyszło mi do głowy by zacząć stosować metodę jakiej używają japońscy kierowcy autobusów, czy pociągów: "pointing and calling"
noisy - > Jak to się stało? Pomylił znajomych czy wysłał do całkiem losowego konta?
...
@noisy: Jeszcze coś mi wpadło do głowy. To jest pewne ze te dwa konta należą do dwóch innych osób? Może koleś szuka rozgłosu, chce zwrócić na siebie uwagę i kreci aferę a kasę wysłał na 2 swoje konto?