Wpis z mikrobloga

Umowa o współpracę - zapytanie o płacę i samą umowę.

Cześć Mirki i Mirabelki. Dzisiaj mam do was jedno (2 ;p), ale to zajebiście ważne pytanie (pytania).

prowadzę działalność gospodarczą, ale w związku z nadejściem wakacji mam dużo czasu wolnego i rozpocząłem pracę w biurze. Wiem że nie można zawierać umów o współpracę gdy praca jest wykonywana na zasadach umowy o pracę (po prostu dla mnie jest korzystniej), ale ja nie o tym.

Pytanie nr.1
Jak nazwać taką usługę by nie było to podejrzane (zajmuję się realizacją zamówień między odbiorcami a producentem, wystawiam WZ, FV , odpowiadam na reklamacje itp. - pracuję w biurze producenta) - jak to nazwać? Jak nazwać współpracę między mną a firmą w której "pracuję"?

Pytanie nr.2 i: na ile powinienem wystawić FV jeśli moje wynagrodzenie na umowę o pracę wynosiłoby 1800zł?
Według kalkulatora, 1800zł to 2488zł brutto, z czego pracodawcę kosztuje 3000zł

Czy w takim wypadku powinienem wystawić FV na 3000zł brutto? Czy może jednak mniej lub więcej? Pracodawca odlicza sobie VAT (zakładam że będzie to 8%), a do tego oczywiście wrzuca w koszty.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc. Jeśli coś jest nie jasne, to oczywiście dopowiem co i jak.