Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Piszę z anonimowych, bo kilka osób mnie zna po nicku, a nie chcę, żeby mnie skojarzyli z pytaniem.

Sprawa do mirków/mirabelek z #hr.
Idę na rozmowę do pracy, w której przypadkiem już po złożeniu papierów (świat jest mały - ciekawych ludzi można poznać od tak na mieście ;) dowiedziałem się jaką pensję oferują na to konkretne stanowisko: 5500 na rękę - tyle miał poprzednik zanim odszedł do innej 2x lepiej płatnej pracy.

Wiem, że jest też kilku kandydatów, ale nic poza tym. Czy na pytanie o oczekiwane zarobki powiedzieć, że celuję dokładnie w te 5,5 czy może dać widły np. 5,3-5,7 albo 5,5-5,7?

Jaki inny przedział dać tak żeby dostać ten hajs i nie pokazywać, że ja wiem. Od razu mówię, że nie jest to januszex tylko międzynarodowa firma ze sztywnymi standardami płacowymi, więc pewnie nie mają interesu, aby negocjować stawkę nawet jeśli mają jakieś minimalne widły.

PS
Nie wiem na ile wiarygodne jest info z menu składania aplikacji na pracuj.peel, ale dodam, że tam widnieje informacja, iż inni kandydaci składający tam papiery mają podobne jak ja lub wyższe wymagania płacowe. Mam nadzieję, że to jest info tylko dla kandydatów, a nie że pracodawca też to pole widzi ( ͡ ͜ʖ ͡)

#praca #kadry & wynagrodzenie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
  • 4