Wpis z mikrobloga

Witajcie Mirki z #krakow czy ktoś mógłby mi udzielić informacji dotyczących karty mieszkańca strefy płatnego parkowania ? Musze być zameldowany przy danym adresie i musze być właścicielem samochodu jaki chce zarejestrowac ? #parkowanie #miasto Chodzi mi konkretnie o strefe P5. Pozdrawiam
  • 29
@boleczek09: Ja byłem wczoraj po raz pierwszy zarejestrować parking mieszkanca. Tak musisz być zameldowany i być właścicielem samochodu ( chyba że jesteś w małżeństwie i jest wspólne) Dajesz krótki wniosek, dowód osobisty i rejestracyjny. Wszystko załatwiłem w ok 3 minuty
@boleczek09
Meldunek stały lub czasowy w wybranej strefie. Auto musi być zarejestrowane na mieszkańca lub musisz mieć umowę cywilno prawna na władanie pojazdem (czy jakoś tak), ale nie możesz od tak wziąć auta matki czy siostry i wyrobić na nie karty.
@boleczek09
Jeśli mieszkasz w strefie, to masz obowiązek się w niej zameldować. Niby czemu masz nie mieć możliwości?
Jeśli nie mieszkasz w strefie, to na jakiej podstawie chciałbyś kartę mieszkańca?
@sorhu chodzi o to że wynajmuje mieszkanie a jego wlasciciel jest krótko mówiąc nieosiągalny przez co stawia mnie w takiej sytuacji ze nie moge sie zameldować, i o ile sie nie myle takowego obowiązku nie ma ale to już całkiem inna sprawa.
@boleczek09: Możesz iść do urzędu i zgłosić zameldowanie czasowe. Wystarczy, że pokażesz umowę najmu i od ręki cię zameldują i za drobną opłatą wydrukują potwierdzenie. Wiem, bo tak robiłem.