Wpis z mikrobloga

Na podstawie reddita:
Po wybuchu bomby atomowej widzimy ludzi przemieszczających się i wchodzących do sklepu. Są to drwale. Te same osoby "przywracają do życia złego Coopera" a jeden z nich nadaje tajemniczy przekaz przez stację radiową w 1956 roku.
Warto zwrócić uwagę na liczbę osób jakie pojawiają się przed sklepem - 8.

Zajrzyjmy do "Sekretów TP":
"Wraz z nadejściem cywilizacji [...] zaczęła się eksploatacja tych ziem [lasów Twin Peaks] przez nowych mieszkańców. W 1902 roku Rodzinny Packardów i Martellów, będący największymi właścicielami tartaków w TP, zaleciły zapełnić rzekę ściętymi drzewami z wzgórz TP, tak aby jak najwięcej drzew przemieścić w dół rzeki. Przez nadmiar konarów, na rzece powstał zator. Pewnej nocy według relacji świadków z nieba uderzyły słupy ognia, a drewniany zator stanął w płomieniach. Pożar rozprzestrzenił się na ląd i zniszczył miasteczko Twin Peaks. W pożarze zginęło 8 osób."

Czy możliwe że w odcinku zobaczyliśmy, tych 8 ofiar? Być może drwali z tartaków. Może dlatego wydają się być tacy brudni i "spaleni"?
"Gotta light?"

#twinpeaks
Pobierz klossser - Na podstawie reddita:
Po wybuchu bomby atomowej widzimy ludzi przemieszcz...
źródło: comment_53qUqHGNAlMqIA1yGJ1CAGA8EJrSjQbL.jpg
  • 14
@klossser: No to nie pierwszy raz kiedy o tym mowa. W sensie o powiązaniu drwali (woodsmenów) z miasteczkiem Twin Peaks. Jednym z nich podobno jest mąż Damy z Pieńkiem. Tylko tutaj akurat daty by nie pasowały. Ta teoria do mnie bardziej przemawia.
@emptr: Tu się bym nie zgodził. Bardziej dotyczy to czasu biegnącego w Czarnej Chacie (Słowa te wypowiedział Mike w Chacie, tak jakby w śnie który widzieliśmy 25 lat temu), a nie wydarzeń w realnym świecie TP. W Chacie faktycznie czas biegnie inaczej. Laurze śnił się sen z Cooperem przed jej śmiercią. Cooperowi ten sam sen śnił się już gdy był w miasteczku. W 1 odc 3 sezonu widzieliśmy ten sam sen
@klossser: No spoko, ale jeżeli jednym z Woodsmanów jest mąż Pieńkowej Damy, to znaczy, że jest/był w którejś z chat. Czyli czas się do niego już nie odnosi i może sobie być kiedy bądź.
Phillip Jeffries (na przykład) się pojawił w 1989 (zniknął w 1987) w Philadelphi i myślał, że Cooper jest złym Cooperem.
Phillip Jeffries (na przykład) się pojawił w 1989 (zniknął w 1987) w Philadelphi i myślał, że Cooper jest złym Cooperem.


@emptr: Jeffries myślał że Cooper jest zły? nie wyłapałem tego chyba. Poważnie?
@frusio: Nie myślał, że Cooper jest zły, ale że jest to zły Cooper - doppelgänger.
Ja to tak widzę i chyba trudno to inaczej zinterpretować, szczególnie, że później się zdziwił jak zobaczył kalendarz, odkrył że jest luty 1989 i znikł.
@frusio: @emptr: W czasie tej sceny pojawia się też przebitka postaci ze sklepu w czerwonym garniturze i masce. Tak jakby Lynch sugerował że Cooper do końca nie jest tym kim się wydaje i posiada alter ego. Dla mnie to jasne ze Jeffries podróżował w czasie i spotkał tam w przyszłości złego Coopa, dlatego jak się cofnął do biura FBI to powiedział "Who do you think that is there?". Wielka szkoda