Wpis z mikrobloga

#revolut

Ciakawostka dotyczaca #revolut, chciałem sobie przed chwią zmienić PLN na USD żeby coś kupić i coś mi nie pasowało i patrze sobie a tutaj mamy następujace kursy przy kupnie waluty

#revolut 1 USD = 3,87 PLN, 1 EUR = 4,33 PLN, 1 GBP = 4,92
kantoralior 1 USD = 3,80 PLN, 1 EUR = 4,24 PLN, 1 GBP = 4,83

Szczerze mówiąc to jakoś wcześniej wydawało mi się że ten kurs jest lepszy i może był lepszy tylko na weekend ustawiaja jakiś dziwny.Kurs w drugą stron tj. PLN -> waluta jest inny czyli jak widać też mają spreed i to cholernie wysoki.

No w każdym razie jak widzicie trzeba patrzeć na każdym kroku, ja to po początkowym zachwycie tym kontem że niby takie super zaczynam zastanawiać się czy warto bo na chwilę obecną patrząc na to jakie miałem problemy jak mi zablokowali konto + takie kwiatki jak powyżej to wygląda na to że gra nie warta świeczki z tym produktem.

W samej aplikacji podstępnie pisze na samej górze że 1 EUR = 4,1426 PLN i tym się człowiek często kieruje jak kupuje walutę, ale super tanio biorę a tu niespodzianka :(

Zobaczcie sobie na stronie https://revolut.com/ przeliczenie w jedna i druga stronę
  • 4
@ImToNy: Ja to dopiero odkrywam i nawet mam taką swoją pseudo teorię na ten temat. Wg. mnie chodzi o to że PLN nie jest notowany w trybie ciągłym i dlatego jakby revolut wymieniał walutę PLN na dolary np. po kursie zamknięcia z piątku to ryzykuje że kurs na otwarciu w poniedziałek zmieni się na ich niekorzyść i dlatego dodają sobie trochę żeby skompensować to ryzyko.
@micelangeloB: Ja używam jeszcze kantoru alior, ale mam też konto w tym banku więc zrobienie dostępu do kantoru to była formalność online. Mogę jednak z czystym sercem polecić bo jest na pewno w miarę tanio i wygodnie. Ja oczywiście revolut bedę używał ale dobrze mieć alternatywę. W kantorze alior zamowiłem sobie 3 karty do kont walutowych i z tego co mi mówił kumpel to wystarczy zrobić jedną transakcję albo na pół