Wpis z mikrobloga

Powiem wam drogie mirki że kultura jazdy na drogach dramatycznie szybko się polepsza! Dzisiejsza droga na a2 na #motocykle, kulturalnie zbliżam się do lewej strony swojego pasa żeby wszyscy sobie przejechali i żeby wyprzedzić a tu na spokojnie parę osób puściło. Powoli do ludzi dociera że jak wpuszczą motocykl to oni i tak na tym nie stracą, bo on nawet nie musiał hamować a ja i tak się przed niego spokojnie mogłem wbić.
Później jazda w giga korku na a2 (paliły się ekrany, ciekawe co się odwaliło) i powiem wam, że ludzie naprawdę patrzą w lusterka, jechałem sobie spokojnie koło 30 km/h i praktycznie wszyscy się rozjeżdżali już dużo wcześniej.

Szacun #samochody :-) doceniam!
  • 5
@gerard-kowalski ogolnie robi sie lepiej. Wydaje mi sie, ze ludzie sie boja, ze ktos ich nagra. Ja jak dojezdzam motocyklem do pracy to tez rzadziej daje upust glupawce, bo wiem, jakie moga byc tego konsekwencje. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Koledzy z pracy tez potwierdzaja moja teze, ze teraz kazdy ma kamerke i na poznym zoltym juz nie przejezdzaja i co najwazniejsze - obserwuja, czy ktos hamuje przed przejsciem
@gerard-kowalski: Potwierdzam. Bylem bardzo mile zaskoczony jak dobrze jezdzi sie motocyklem po Polsce. Przez ponad miesiac nie mialem sytuacji, zeby ktos nawet przypadkiem zajechal mi droge, czy to na autobanie, czy w miescie itd.

Na stacji po zatankowaniu, praktycznie zawsze przetaczam moto pare metrow do przodu by kolejny mogl sobie zatankowac zanim ja sie pozbieram. Zawsze mila reakcja ze strony kierownika.

Kultura jazdy w Polsce przebyla ogromna droge w bardzo dobrym