Wpis z mikrobloga

W zeszłym roku musiałem zrezygnować z #ubezpieczenia #oc + #ac z uwagi na wywindowane ceny (1500 zł pakiet za Mazdę 6 2007 rocznik, której wartość wg ubezpieczyciela to 12000 zł...) i zostawiłem tylko oc za 650 zł. Od tego czasu co jakiś czas czytałem, że składki są za wysokie bla bla bla, że trzeba coś z tym zrobić bla bla bla, nawet uokik miał się tym zająć itd. Miałem cichą nadzieję, że faktycznie trochę po powstrzymą tą lawinę podwyżek. Jednak kilka dni temu dostałem jakże intrantną propozycję przedłużenia swojej obecnej polisy w #proama
Jeżdzę bardzo mało, ponieważ do pracy MPK, jakieś zakupy raz w tygodniu + 2 razy w miesiącu do rodziców, auto parkowane na zamkniętym osiedlu, żadnych szkód, prawko od 13 lat...
#ubezpieczenie #ubezpieczenieoc #zalesie #polesie
mariusz5891 - W zeszłym roku musiałem zrezygnować z #ubezpieczenia #oc + #ac z uwagi ...

źródło: comment_XFCkKWs40GRo97mC6AwNvXhgZ7biQot1.jpg

Pobierz
  • 8
@dylon: Najgorzej gdy model był produkowany tylko kilka lat i na szrotach masz 99,99% pewności, że nie dostaniesz żadnego elementu w razie uszkodzenia. Do tego duży silnik i robi się bardzo wesoło ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mariusz5891 cóż... Na cenę ubezpieczenia wpływa wiele czynników ale tak mówiąc najprościej to wssystko to sprowadza się do taryfy która jest ustalana na podstawie statystyki. Młodsi kierowcy są większym ryzykiem. Ludzie z dużych miast też. Przykładowo Wrocław a Mielec jeżeli jest ten sam kierowca i to samo auto to składka na Wrocław będzie o wiele większa. Nie ma co narzekać tylko trzeba szukać gdzie najtaniej. Jeżeli chcesz Mireczku to mogę Ci policzyć