Wpis z mikrobloga

Tak mnie naszło na przemyślenia odnośnie Xiaomi Mi5 Pro. Mam go jakieś 5 miesięcy i tak sobie myślę że było jednak kupić Samsunga Galaxy S7 xD
Soft Global stable - stabilny bardziej z nazwy niż działania, zdarza się reset tak z dupy.
MIUI którego nie trawię. Myślałem że to kwestia przyzwyczajenia ale nie trawię tego i tyle. No i nie mogę zrozumieć co komu przeszkadzała szuflada na aplikacje. Cały pulpit w folderach żeby to jakoś posortować... totalna porażka. Aplikacje typu Nowa launcher też nie działają do końca tak jak powinny.
Podstawowa rzecz - możliwość wyłączenia aplikacji domyślnie instalowanych w systemie. W MIUI tego po prostu nie ma. Tyle rzeczy tam jest a wycięto tak podstawową. WTF?
Zdarzały się problemy z Google Play nie można było aktualizować ani instalować aplikacji problem pojawił się znikąd i po kilku dniach zniknął.
Aparat mógłby być lepszy ale wiedziałem co brałem.
Wyświetlacz niby dobry ale nadal zazdrośnie spoglądam na mojego starego Galaxy S4, no cóż chyba jestem fanem samsungowych amoledów.
Jakość dźwięku na głośniku jest słaba.
Nie da się wyłączyć szybkiego ładowania ale ok w wielu innych telefonach też się nie da.
Nie mówię że przez to telefon jest zły bo tak nie jest ale ma mnóstwo takich małych rzeczy które denerwują a nie ma ich w specyfikacji ;P
Gdy go kupowałem S7 w podstawowej wersji był w tej samej cenie co Mi5 Pro z 128GB pamięci.
Oczywiście można zmienić soft ale zawsze jakieś błędy są a jak nie ma to nie można korzystać z jakiś aplikacji bo root, bo custom rom bo coś tam i wtedy trzeba użyć magiska, potem zaktualizuje się jakaś aplikacja i trzeba czekać na nową wersje... Zawsze coś i gra w kotka i myszkę. Trochę mnie to już znudziło a może po prostu się starzeję.
Tak czy inaczej Mi5 pozostanie jeszcze jakiś czas w moich rękach ale gdy następnym razem zdecyduję się na zmianę telefonu to jednak będę bardziej skory "przepłacić" za flagowca a nie przycebulić na "pogromcy flagowców" który w teorii powinien być lepszy.
#xiaomi #mi5 #nobodycares #oswiadczeniezdupy
  • 18
k w wielu innych telefonach też się nie da.

Nie mówię że przez to telefon jest zły bo tak nie jest ale ma mnóstwo takich małych rzeczy które denerwują a nie ma ich w specyfikacji ;P

Gdy go kupowałem S7 w podstawowej wersji był w tej samej cenie co Mi5 Pro z 128GB pamięci.

Oczywiście można zmienić soft ale zawsze jakieś błędy są a jak nie ma to nie można korzystać z
@PaulStone: Nie ogarniam koncepcji MIUI, od zawsze wolałem czystego androida. MIUI miałem tylko przez tydzień, od miesiąca korzystam z #lineageos. Wszystko działa, do tej pory nie odnotowałem żadnych przycięć czy losowych rebootów. Ogólnie polecam.
@NH35 jest gdzieś jakieś know how jak to wgrać razem z linkiem do Romu? A kluczową sprawa, bateria jak? Lepiej gorzej jak na Miui? Czytnik działa tak samo? W sensie nie jest aktywny?
@PaulStone: Czytnik jest stale aktywny (co na duży plus dla mnie) ale w ustawieniach można go wyłączyć. Można też z poziomu ustawień ustawić aby funkcjonował jak przycisk dotykowy (opcjonalnie). Instalacja jest standardowa. Wystarczy że będziesz korzystał z poradnika na #miuipolska. Jakbyś miał pytania dotyczące instalacji zapraszam na PW. Bateria drenowana jest tak samo jak na miui.
@NH35
Stawiać jak co najnowszy jaki się pojawi w momencie jak będę się za to brał?
Dobrze znalazłem to jest to co na screenie?
To że mam mi5 3/64 nie ma znaczenia?
Jak Miui czyli odblokowanie bootloadera I twrp itd?
Stabilizacja ta optyczna działa? Bo niby na najnowszym Miui nie działa w jednej osi.
Dzięki za info wgl, że ci się chce wyjaśnić. Fajnie ze ten czytnik działa cały czas na tym
Pobierz PaulStone - @NH35 
Stawiać jak co najnowszy jaki się pojawi w momencie jak będę się z...
źródło: comment_2UpmOSse0IFQd3N9zYNQtMcW5dbm8eAq.jpg
@PaulStone: Tak, dla wszystkich Mi 5 jest ta sama kompilacja wydawana co tydzień. System posiada aktualizację OTA także z poziomu systemu można go aktualizować. Będziesz musiał odblokować Bootloader i oczywiście kolejno wgrać recovery (TWRP) ale to już będzie z górki. Stabilizacja działa (chyba) nie wiem jak to sprawdzić. Jest wielojęzyczny, polski jak najbardziej jest.
Pobierz NH35 - @PaulStone: Tak, dla wszystkich Mi 5 jest ta sama kompilacja wydawana co tydzi...
źródło: comment_D8b7rXitAmI5WDppHs9eVy6lhwGUzFMu.jpg
@NH35
Działający
https://youtu.be/pN2f6POLdJw
Nie działający
https://youtu.be/xSxQb6OoU8M
Jak działa to jak gość przesuwa telefon w lewo czy w prawo to po zatrzymaniu telefonu obraz na ekranie tak jakby jeszcze dojeżdżał przez chwilę.
Na nie działającym filmiku widać jak przesuwa w prawo i dojeżdża a w lewo na sztywno obraz zatrzymuje się razem z telefonem.
Z polskim to mnie mile zaskoczyłeś. Chyba tak zrobię, zainstaluje go. Dla ewentualnie działającej stabilizacji którą pewnie jak już
@PaulStone: Edit. Z tego co widzę to w ustawieniach aparatu jest opcja stabilizacji obrazu a w opisie romu jest info że w razie potrzeby można ponownie skalibrować IOS w razie potrzeby. Camera OIS can be recalibrated, if needed.
@NH35 a powiedz czy na los masz tak samo słabszy zasięg wifi? Ogólnie wszyscy raportują że mi5 ma słaby zasięg WiFi, i sam to zauważyłem, tam gdzie 3s normalnie ma dwie kreski, mi5 ma jedną lub wgl I net już laguje albo nie działa.