Wpis z mikrobloga

@tetradon777: podejrzewam, że ten facet w ogóle nie jest rabinem. nie znajdziesz żadnych informacji o rabinie "Yosef Tzvi ben Porat" oprócz tego filmiku. za to znajdziesz informację o jesziwie(żydowska szkoła) o nazwie "Porat Yosef Yeshiva". przypadek? dodatkowo tutaj jest kolejny filmik z nim, gdzie neguje udział niemców w holocauscie xD dodatkowo spójrz na wklejki z niby studentami, Ci ludzie siedzią w kilku różnych salach. już pominę "Arbeit mach frei" z tyłu
@trapped: No nazwa filmu na pewno myląca. Przecież sens wypowiedzi tego rabina jest zupełnie inny. Raczej coś w stylu "No Hitler zabił miliony Żydów, ale w ten sposób Bóg nam przypomina, że naszym zadaniem jest być oddanym Bogu, a nie bawić się w komunizm." No ale ludzie widzą słowo "Hitler" i już panika. ps.: Jakby ktoś miał wątpliwości co do wkładu Żydów w komunizm to poczytajcie "200 lat razem" Sołżenicyna. pps.:
@Wustenfuchs: nie zgodzę się. raczej coś w stylu "Hitler wcale nie był antysemitą, on nienawidził komunistów, a Żydzi to byli komuniści, Holokaust miał przyczyny, to wina Żydów. a ustawy norymberskie mówią to samo co Tora"
@trapped: Masz rację, ale moim zdaniem nasze rozumienie tego co powiedział ten rabin nie są wcale sprzeczne. Masz tutaj jeszcze jeden filmik z bardziej znanym rabinem, który mówi o wypowiedzi tego pierwszego. Po pierwsze wypowiada się o nim jako o bardzo znanym, mądrym i szanowanym co wiele osób podważało (że niby to jakiś nieznany troll), po drugie się z nim zgadza. Więc ja nie wiem skąd ta afera skoro to zdanie
W.....s - @trapped: Masz rację, ale moim zdaniem nasze rozumienie tego co powiedział ...
doczytałem, że to nawet Ty go uważałaś za trolla. No więc raczej nie jest. XD


@Wustenfuchs: mój komentarz: "znam rabbiego Ben-porata od 20-30 lat, napisał wiele mądrych książek i nagrał wiele filmów. pierwszy raz usłyszałem jego teorie na filmiku, który ktoś wstawił na mój profil na facebooku"
może do tego się odniesiesz? na tyle znany, że nie ma o nim żadnych informacji?
znalezisko było usunięte ze względu na tytuł filmu.
bardzo