Wpis z mikrobloga

Mirki z benzyno w żyłach, też was wkurzają ludzie którzy w samochodach widzą tylko spalanie?

Mój ojciec tak ma - za każdym razem jak jedziemy albo idziemy po mieście i widzimy jakaś fajną furę (Dodge RAM, Corvette,, Cadillac, Porsche itd. ) to komentarz mojego starego brzmi "no a ile to pali"?

Zero refleksji na temat właściwości jezdnych, wyposażenia, dźwięku albo nawet wyglądu - każdy samochód jest sprowadzany do spalania. Nic więcej nie istnieje, nawet takie pierdoły jak ceny części zamiennych i ich dostępność albo awaryjność danego auta, przez co takie mało palące może być droższe nic takie dużo palące ( ͡° ͜ʖ ͡°)


#przemyslenia #motoryzacja #januszemotoryzacji
  • 49
  • Odpowiedz
@NzeroZeroB: a masz wyliczenia? Mój ojciec za KAŻDYM RAZEM jak jadę z nim jego autem i on kieruje to następuje taki monolog "zatankowałem w środę za stówę, dzisiaj mamy sobotę, dziennie robiłem 40 kilometr.... nie, nie 40, bo w piątek byłem na działce więc mam więcej, i mi teraz pokazuje już rezerwę, no to pali....." xD

No i komentarze a propos spalania i "po co ci taki wielki silnik jak możesz
  • Odpowiedz
@Wandsbeker zdarzają się takie wyliczenia ale dosyć rzadko, czasami jak jadę z nim i przekraczam pewną ilość obrotów silnika to mówi po co takie duże obroty, wystarczyły by mniejsze :)
  • Odpowiedz
@NzeroZeroB: nawet mi nie przypominaj, dla mojego starego czerwone pole zaczyna sie od 2500 rpm, kilka miesiecy twierdził, że jego auto (E60 523i) w ogóle nie idzie, potem pokazałem mu co to kickdown ale stwierdził że nie będzie tego używał bo spalanie potężne i się silnik od takich obrotów psuje xD
  • Odpowiedz
@Wandsbeker: mój ojciec ma w dupie takie rzeczy, nigdy o spalaniu nie mówił, ja zaraz po zdaniu prawka jeździłem jego mazdą mpv 3.0 w automacie, żarła paliwo jak zła, ale sam kaskę na wachę dawał, no ale wtedy za 50 zł to było paliwa opór ( ͡° ͜ʖ ͡°)teraz jeździ land cruiserem 4,5 l w dieslu:)
  • Odpowiedz
@bigger: zapewne nie raz usłyszałeś to pytanie na stacji benzynowej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

BTW apropos RAMa to właśnie ostatnio starego zagiąłem, jedziemy razem i widzimy 1500 na skrzyżowaniu, komentarz ojca "ale to musi palić, za paliwo to pewnie mnóstwo kasy idzie" na co odpowiedziałem że jak ma w LPG to płaci pewnie tyle samo albo nawet mniej co on za benzyne w swojej E60 xD

@
  • Odpowiedz
@bigger: 17 litrów LPG to ładny wynik, nawet jak bierze te 15 litrów benzyny to i tak jest nieźle jak na taką bestie.

@math1982: no paseratti zawsze najlepsze, w ogóle się nie psuje, paly 3 literki, jedzie jak głupie i somsiady zazdroszczo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dla mojego świętej pamięci dziadka Astra F Classic (bieda totalna, corbotronic, bez wspomagania kierownicy, na wyposażeniu koła i silnik) była
  • Odpowiedz
  • 0
@Wandsbeker cóż, planuje sobie gdzieś w przyszłości kupić Chevy Camaro z 2013 lub późniejszy, wiec wiem o czym mówisz... Ale #!$%@?ć spalanie, jak będę chciał być eko, to kupię Teslę xd
  • Odpowiedz