Wpis z mikrobloga

Zachęcam wszystkich do rozpoczęcia zabawy z #drony a przede wszystkim #fpv bo dopiero wtedy zaczyna się najlepsze :))
Polecam i prezentuję mój zestaw, który często polecałem w tagu:
FuriBee f36 (promo w gamiss 8.4$, kod i punkty), najlepszy maluszek w swojej cenie i w dodatku w gamiss da się go kupić za grosze. Nie jest to wymóg jeśli masz już jakiegoś innego małego drona, na razie mam kamerkę na eachine h8 mini a f36 wejdzie do służby dopiero po odejściu h8 :))

Kamera z nadajnikiem 5.8GHz, eachine tx01. Bardzo dobra kamerka, tania, lekka, aktualnie 18$, z powodzeniem można użyć też innych podobnych modeli. Wersje 02/03 mają wyższą moc, można je rozważyć przy większych dronach. Najważniejsza jest waga.
Mała moc w zupełności wystarcza na zasięg sterowania jaki oferują te małe drony i prędzej się traci link RC niż video. ;-)

Odbiornik usb do telefonu Eachine ROTG01 UVC OTG 5.8G, świetna sprawa - jest malutki i wystarczy połączenie usb z androidem (w tym zasilanie), antenę można wymienić, ale w kontekście zasięgu tych malutkich dronów nie ma to sensu.
Wprowadza minimalny lag (~50ms według testów na yt), pomijalne dla amatorów. Aplikacja obsługuje również nagrywanie (przy słabszych telefonach nagrywanie może wprowadzać dodatkowe opóźnienie, u mnie na Galaxy S7 Edge nie ma problemu), obraz można wyświetlać pojedynczo lub dla gogli vr co, wbrew pozorom, doskonale się sprawdza i z powodzeniem można latać nawet z cardboardem, co aktualnie czynię, ale równie dobrze można latać bez gogli patrząc w telefon.

Dodatkowo można kombinować z dedykowanymi ramami z włókna węglowego, mocniejszymi silnikami czy innymi śmigłami. Moim zdaniem raczej nie ma sensu tyle czarować przy tak budżetowej zabawce i polecam jedynie dokupienie baterii w wersji 45C a nie 20C jak w standardzie, da to odczuwalnie więcej mocy a baterie i tak pewnie wszyscy dokupują.
Przykład, zestawy 5x 150mAh 45C, 5x 240mAh 45C

Zestaw jest budżetowy, podstawowa całość poniżej 200zł, więc całkiem fajny finansowy próg wejścia, w dodatku przy tych rozmiarach dronów nie ma co się obawiać o kosztowne naprawy, w zasadzie można nurkować "za darmo".

Warto zaznaczyć, że zestaw fpv nie jest jednorazowy i później możemy go przenieść np. na większą zabawkę albo od razu zacząć z czymś większym, np. popularnym JJRC H31.

Gwarantuję wszystkim, że zabawa jest przednia i o wiele lepsza niż bez fpv lub z "wifi fpv" (fpv przez wifi w tych cenach to pomyłka i odradzam).

#drony #fpv #itemyzchin #banggood
Wu70 - Zachęcam wszystkich do rozpoczęcia zabawy z #drony a przede wszystkim #fpv bo ...

źródło: comment_JsxA32rvdFFHCRYUNJUpU4PaXGJrLEKP.jpg

Pobierz
  • 49
@blantek: kod, trzeba sprawdzić jaki jest aktualny bo się zmienia, ostatni był GMRC2 + 130pkt za potwierdzenie maila i uzupełnienie danych w profilu
@Trawker: jak 8min na nim osiągasz to musisz latać jak emeryt, ruszaj trochę tymi gałkami ( ͡° ͜ʖ ͡°) Szukaj standardowo banggood, ali, gearbest, taniej pewnie nie znajdziesz albo pomijalnie mało więc nie ma co szukać za długo. I nie wkładaj największych baterii,
@Wu70:
No właśnie patrzyłem na ali itp i ceny wahają sie po 20 zł za sztukę, czyli tak jak na naszym allegro. Opłaca się więc z chin zamawiać? :D Myślałem, że źle szukam i jest gdzieś taniej, dlatego zapytałem :)
@Seneszal: 150 pasuje od razu, 240 mają te pasujące do h8 mini ;-) Także w zależności które się wybierze może być potrzeba dorobić końcówki, ja akurat ten zestaw zamówiłem później i jeszcze nie doszedł, na razie latam na innych pakietach bo mam ich sporo
@misiek12394: nie ma co myśleć o "jakości" bo to żadne cyfrowe HD. Jest taka, że spokojnie można szybko nawigować i to nawet w gogle cardboard (które
@Wu70 jak ktoś chce więcej na ten temat to niech googluje "Tiny Whoop", mimo że mam normalna wyścigówkę to też sobie sprawiłem to maleństwo i frajda jest przednia z latania po mieszkaniu :) przymierzam się powoli do wymiany FC i silników, bo trochę cierpię na brak mocy, ale to przez wakacje sobie sobie załatwię :-)
Czołem!
Świetny pomysł, właśnie tego mi brakuje aby polatać fpv w domu. W tej chwili latam x220 eachine i na dworze jest całkiem przyjemnie ale nie zawsze mogę wyjść i pogoda nie zawsze działa. Świetny pomysł!