Wpis z mikrobloga

Zachęcam wszystkich do rozpoczęcia zabawy z #drony a przede wszystkim #fpv bo dopiero wtedy zaczyna się najlepsze :))
Polecam i prezentuję mój zestaw, który często polecałem w tagu:
FuriBee f36 (promo w gamiss 8.4$, kod i punkty), najlepszy maluszek w swojej cenie i w dodatku w gamiss da się go kupić za grosze. Nie jest to wymóg jeśli masz już jakiegoś innego małego drona, na razie mam kamerkę na eachine h8 mini a f36 wejdzie do służby dopiero po odejściu h8 :))

Kamera z nadajnikiem 5.8GHz, eachine tx01. Bardzo dobra kamerka, tania, lekka, aktualnie 18$, z powodzeniem można użyć też innych podobnych modeli. Wersje 02/03 mają wyższą moc, można je rozważyć przy większych dronach. Najważniejsza jest waga.
Mała moc w zupełności wystarcza na zasięg sterowania jaki oferują te małe drony i prędzej się traci link RC niż video. ;-)

Odbiornik usb do telefonu Eachine ROTG01 UVC OTG 5.8G, świetna sprawa - jest malutki i wystarczy połączenie usb z androidem (w tym zasilanie), antenę można wymienić, ale w kontekście zasięgu tych malutkich dronów nie ma to sensu.
Wprowadza minimalny lag (~50ms według testów na yt), pomijalne dla amatorów. Aplikacja obsługuje również nagrywanie (przy słabszych telefonach nagrywanie może wprowadzać dodatkowe opóźnienie, u mnie na Galaxy S7 Edge nie ma problemu), obraz można wyświetlać pojedynczo lub dla gogli vr co, wbrew pozorom, doskonale się sprawdza i z powodzeniem można latać nawet z cardboardem, co aktualnie czynię, ale równie dobrze można latać bez gogli patrząc w telefon.

Dodatkowo można kombinować z dedykowanymi ramami z włókna węglowego, mocniejszymi silnikami czy innymi śmigłami. Moim zdaniem raczej nie ma sensu tyle czarować przy tak budżetowej zabawce i polecam jedynie dokupienie baterii w wersji 45C a nie 20C jak w standardzie, da to odczuwalnie więcej mocy a baterie i tak pewnie wszyscy dokupują.
Przykład, zestawy 5x 150mAh 45C, 5x 240mAh 45C

Zestaw jest budżetowy, podstawowa całość poniżej 200zł, więc całkiem fajny finansowy próg wejścia, w dodatku przy tych rozmiarach dronów nie ma co się obawiać o kosztowne naprawy, w zasadzie można nurkować "za darmo".

Warto zaznaczyć, że zestaw fpv nie jest jednorazowy i później możemy go przenieść np. na większą zabawkę albo od razu zacząć z czymś większym, np. popularnym JJRC H31.

Gwarantuję wszystkim, że zabawa jest przednia i o wiele lepsza niż bez fpv lub z "wifi fpv" (fpv przez wifi w tych cenach to pomyłka i odradzam).

#drony #fpv #itemyzchin #banggood
Pobierz
źródło: comment_JsxA32rvdFFHCRYUNJUpU4PaXGJrLEKP.jpg
  • 49
@Wu70: Kupiłem cały zestaw wraz z Eachine e011. Zabawa jest niesamowita. Tylko warto pamiętać o osłonie na kamerkę szczególnie przy pierwszych krokach.
Po kilku dniach latania mam problem z jednym silnikiem. Praktycznie nie chce startować, podczas gdy inne śmigają bez problemu. Także nie da się latać. Pewnie się zatarł, albo coś takiego.
Pewnie będę musiał kupić nowy, to czy warto czy warto kupić kilka silników na zapas? Czy bardziej opłaca się
@bossek: nie testowałem bo znacznie wykracza poza zasięg sterowania tych maluchów. ;-) W rotg01 możesz też zmienić antenę więc generalnie nie ma problemów