Wpis z mikrobloga

#oswiadczenie #linux #majsterkowanie #netbook #majsterkowanie.
Jakiś czas temu opisywałem wam moje przygody ze starym eepc od asusa, który ma 4 rdzeniowego atoma 1,6ghz, 1gb ddr3 i dawno nie wspierane GPU PowerVR.
Dzisiaj rozwiązałem problem ze słabą rozdzielczością, wystarczyło dać normalny kabel VGA, teraz mam rozdzieczość 1440x900px ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tak więc jeśli ktoś ma urządzenie na #android (np. tablety pentagrama) i znajduje się w nim taki scalak, to polecam wam #debian nonfree załadować na pokład ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
Tylko pamiętajcie o dobrym radiatorze.
  • 4
@majsterV2: Mam starego asusa 1001pxd z 2GB ram. W przyszłym tygodniu wsadzam do niego SSD i chce coś tam zainstalować. Odkąd wyszedł Win10 sporo osób go poleca do netbooków, a Ty co o tym sądzisz? Sprawdzałeś jak 10 się na nim sprawdza?
Ma służyć do prostych czynności jak przeglądanie zdjęć, pisanie maili i internet (tak wiem, że przy tej rozdzielczości to męczarnia).
@iwannagethigh: Debian nonfree XFCE będzie miał sterowniki, oraz będzie wydajniejszy czy bezpieczniejszy.
Już wyszła wersja 9.0 stable z kernelem 4.1, będzie wystarczył na zawsze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ewentualnie weźmiesz wrsję 8.7.1, ale warto dać mu szansę (na 100% powinno dać radę 1080p@24fps).
Ok a jak z konfiguracją tego? Dużo grzebania? Generalnie kilkukrotnie podchodziłem do linuxa ale zawsze po czasie rezygnowałem. Debiana instalowałem chyba z 13 lat temu i wtedy było sporo kombinowania aby to wszystko dobrze chodziło. Tego netbooka będzie używać moja mama więc chciałbym aby sprawiał jak najmniej problemów.
Jak jeszcze był tam zwykły HDD to używała tam Lubuntu i w sumie nie było tak źle ale mam nadzieję, że znajdzie się coś