Wpis z mikrobloga

Witam
Poszukuję prezentu dla dziewczyny z okazji obrony magisterki
Budżet 300-400 zł
Pióro, długopis odpadają bo już takowy prezent dostanie.
Jej pasją to podróże i psy
Myślę nad aparatem instax mini 9 lub jakims aparatem analogowym .
Macie jakieś inne pomysły propozycje ?
#prezenty #pomyslnaprezent #fotografia
Pytanie do ekspertów . Jakie modele aparatów analogowych polecacie w tej cenie ? #fotografiaanalogowa #fotografia
#kiciochpyta
  • 82
@zgrawerowany: ja dostałam na urodziny instaxa, tylko model 300. Chciałam mieć większe zdjęcia, ale kumpela ma mini i także fajnie się sprawuje. Wkłady drogie, ale ja wychodzę z założenia, że to nie jest cyfrówka, żeby #!$%@?ć jednego krajobrazu pińcet zdjęć, tylko uchwyć jedną fotografią coś wyjątkowego, a później ryps na ścianę do ramki i wisi, zero jeżdżenia po fotografach i drukowania. A wkłady do aparatu to przy każdej możliwej okazji -
@zgrawerowany: to zabierz ją na weekend w góry np, kobiety uwielbiają emocje a jak lubi podróżować to powinno jej się spodobać. Albo w inne miejsce gdzie jeszcze nigdy nie była. Nocleg w górach jeszcze przed wakacjami to wyhaczysz za 50-60 zł doba, to masz 240 zł za spanie, paliwo to może w 100 się zmieścisz więc niewiele więcej zostanie ale dasz radę. Najwyżej mało od siebie dołoży ale powinna być szczęśliwa
@zgrawerowany: jeszcze ze swojej strony mogę polecić yashicę to-electro, zrobiłem nią jedną rolkę i jestem zachwycony :D poza tym celuj w aparaty z gwintem na obiektyw m42, takich obiektywów jest masa i kosztują grosze (np. Helios, który daje zakręcony bokeh, którego nie spotkasz w większości obiektywów)
@zgrawerowany: @zgrawerowany: ja mam instax wide, za 40 fotek dałem 75 zł więc nie jest to jakiś super drogi interes. Wywołanie jednego zdjęcia kosztuje pewnie ze złotówkę, więc drugą mogę dołożyć za fskt, że drukuje się natychmiast. Generalnie zdjęcia wychodzą zaskakująco dobrze.
W ogóle mega frajda jak zdjęcie się pojawia i zawsze znajomi się jarają jak robimy tym fotki. Aparat ma tylko dość istotną wadę, jest bardzo duży.
Mini ma